Jak funguje body branding

Existuje několik přístupů k brandingu (nepočítáme-li věšák na kabáty). Mezi možné nástroje patří lasery, které pomocí elektřiny vypalují vypalovací vzory do kůže; tepelné kauterizéry, hůlky, které využívají elektricky generované teplo; a přechlazené kovy, které vytvářejí popáleniny zmrazením kůže. Nejběžnějším přístupem je však strike branding, který používá ohněm zahřátý kov . Tento přístup se používá při cejchování skotu. U lidí to vypadá asi takto:

Výběr designu

Reklama

Tkáň jizvy bobtná, takže designy cejchování jsou obvykle docela základní a postrádají složitost podobnou tetování, která by se mohla ztratit při procesu hojení. Brander obvykle nakreslí návrh na místo na kůži a později jej obkreslí značkovacími kleštěmi, což je obvykle řada malých kousků kovu nejrůznějších tvarů. Značkování do tvaru V by tedy byly spíše dva kusy kovu než jeden kus kovu ve tvaru V.

Příprava

Nezbytné jsou sterilní rukavice pro značkovače a roušky pro značkovače i subjekt, protože výpary vznikající při pálení masa jsou nezdravé a nepříjemně zapáchají. Z těchto důvodů se také doporučuje větrání cejchovací místnosti . Brander by měl důkladně sterilizovat značkovač a místo, které má být značkováno, by mělo být oholeno a vyčištěno.

Aplikace

Ačkoli se přesné postupy liší podle umělce, brander obvykle zahřívá značkovač pomocí hořáku. Aby žehlička působila na všechny tři vrstvy kůže, musí dosáhnout přibližně 500 stupňů Fahrenheita (260 stupňů Celsia): Nejprve epidermis, poté dermis a nakonec podkoží. Cejchovací železo by mělo propálit první dvě vrstvy a třetí vrstvu pouze škrábnout .

Celá konstrukce se zřídkakdy aplikuje jedním úderem. Místo toho se kov přitiskne na kůži po malých částech, obvykle s určitým odstupem mezi jednotlivými součástmi, protože zjizvená tkáň se rozšíří a vyplní mezery .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.