GM Saints 'Appreciative' of Drew Brees Signing Team-Friendly Contract

The New Orleans Saints agreed to a two-year, $50 million deal with quarterback Drew Brees, keeping the 19-year veteran in town for two more season.

The 41-year-old, who lead the league with 74.3 % completion rate in 2019, is worth far more on the free-agent market. Brees však hodlal podepsat zpět s New Orleans smlouvu vstřícnou k týmu, což potěšilo generálního manažera Mickeyho Loomise.

„Potřebovali jsme vědět, s čím bude Drew letos počítat v našem (platovém) stropu, jaké zdroje využíváme, protože to nám pak dává možnost dělat některé další věci,“ řekl Loomis v podcastu New Orleans Saints (h/t Jeremy Bergman z NFL.com).

„Ke cti Drewovi slouží, že jeho cílem č. 1 bylo zajistit, abychom měli možnost vylepšit náš kádr, udržet ho pohromadě a být co nejvíce konkurenceschopní. Určitě si vážím toho, jak se s tou smlouvou v poslední době vypořádal, protože pro něj je opět nejdůležitější, abychom měli konkurenceschopný tým.“

Brees si také v rámci své smlouvy vysloužil bonus ve výši 23 milionů dolarů za setrvání u Saints do roku 2021. Třináctinásobný Pro Bowler působí v týmu od roku 2006 a získal jeden Super Bowl a dvě ocenění Associated Press pro nejlepšího ofenzivního hráče roku.

New Orleans měli v této sezoně napilno, zejména podepsali víceleté smlouvy s wide receiverem Emmanuelem Sandersem a safety Malcolmem Jenkinsem. Svatí také znovu investovali do útočné řady a přivedli zpět obránce Andruse Peata.

Svatí vypadají na papíře ještě silnější než loni, kdy dosáhli skóre 13:3 a vyhráli NFC South.

Sezóna sice skončila zklamáním, když New Orleans v kole divoké karty NFC nečekaně prohráli s Minnesotou Vikings, ale letošní tým opět vypadá jako jasný kandidát na reprezentaci NFC v Super Bowlu.

Částečně za to může Breesova sleva ze smlouvy.

Podle všech měřítek byl loni jedním z pěti nejlepších quarterbacků v lize. Kromě prvního místa v počtu dokončených přihrávek byl Brees druhý v hodnocení quarterbacků a pátý v upravených yardech na pokus o přihrávku podle Pro Football Reference.

Jeho průměrný roční plat je však podle Over the Cap mezi všemi quarterbacky až čtrnáctý.

Brees zakončil rok jako lídr NFL v počtu touchdownů a přihrávkových yardů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.