EVA Air se stala osmou pětihvězdičkovou leteckou společností Skytrax

Skytrax je nejbližší „oficiální“ systém hodnocení leteckých společností a některé letecké společnosti ho berou velmi vážně. Letecké společnosti dostávají „hvězdičkové“ hodnocení, takže asi není divu, že letecké společnosti chtějí být hodnoceny 5 hvězdičkami, protože je to něco skvělého, co mohou přidat do všech svých marketingových materiálů. Koneckonců, kdo by nechtěl letět s „pětihvězdičkovou leteckou společností?“

Do dnešního dne bylo sedm leteckých společností, které byly považovány za pětihvězdičkové:

Osobně jsem Skytrax nikdy nebral vážně, protože jejich hodnocení prostě nesedí. Hainan Airlines jsou pětihvězdičkovou leteckou společností Skytraxu, zatímco Japan Airlines ne.

Hainan dostává pět hvězdiček za svůj produkt business třídy na dlouhých tratích. Poté, co jsem s ní nedávno letěl, musím říct, že mi připadala v pořádku. Měkký produkt byl docela dobrý, zatímco tvrdý produkt byl nedostatečný – ne všechna sedadla mají přímý přístup do uličky, není tam Wi-Fi, zábava není skvělá atd.

Ještě nějak Oman Air business class dostává čtyřku.5 hvězdiček a byznys třída Japan Airlines dostane 4 hvězdičky, což je stejné hodnocení, jaké dostává Saudia za svůj podprůměrný produkt byznys třídy.

Neobviňuji Skytrax z ničeho, ale podotýkám, že je to vlastně poradenská společnost pro letecké společnosti, takže způsob, jakým vydělávají peníze, je především poradenství leteckým společnostem, jak mohou zlepšit své produkty. Velmi by mě zajímala korelace mezi leteckými společnostmi, pro které poskytují konzultace, a leteckými společnostmi, které dostávají pětihvězdičkové hodnocení. Rád bych také poznamenal, že v roce 2014 se společnost Etihad stáhla ze Skytraxu, protože se jim kritéria nezdála spravedlivá.

EVA Air se stala pětihvězdičkovou leteckou společností Skytraxu

EVA Air se dnes stala osmou leteckou společností, která získala pětihvězdičkové hodnocení Skytraxu, což je velmi působivé. Tady je video, které natočili o tom, že se stali pětihvězdičkovou leteckou společností (čekal jsem, že se něco stane… ale nestalo se):

EVA Air vstoupila do Star Alliance v roce 2013 a vypadá to, že opravdu dělá hodně pro zlepšení svého produktu.

Mají v byznys třídě na svých 777 sedadla s obrácenou rybí kostí, což patří mezi mé oblíbené produkty tvrdé byznys třídy.

Mají také špičkové šampaňské, sady vybavení Rimowa, pyžama a Wi-Fi v mnoha svých letadlech.

Aha, a mají speciální lety s Hello Kitty, což určitě při udělování tohoto ocenění pečlivě zvažovali. 😉

Takže je to veskrze fantastický produkt business třídy. Je letecká společnost v celku hodna 5 hvězdiček? Nevím, protože Skytrax není nijak zvlášť transparentní v tom, co je potřeba k získání tohoto ocenění, a na základě leteckých společností, které toto hodnocení nezískaly, se musím ptát.

Bottom line

Bez ohledu na to, zda si zaslouží 5hvězdičkové hodnocení Skytraxu, si myslím, že stojí za zmínku, že EVA Air má opravdu solidní produkt business třídy. Když o tom tak přemýšlím, opravdu s nimi chci znovu letět, i když nová business třída 777-300ER společnosti China Airlines je také docela lákavá.

Jakou váhu přikládáte hodnocení Skytraxu? Jsou nějaké další letecké společnosti, které by si podle vás zasloužily pětihvězdičkové hodnocení?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.