Pokračujeme v promyšlených službách.

Podílový investiční fond (UIT) je pevný balíček akcií nebo dluhopisů. Akcie a dluhopisy vybírá investiční profesionál na základě cílů UIT. Pokud UIT vlastní dluhopisy, nazývá se podílový investiční fond s pevným výnosem. Jednotné investiční fondy s pevným výnosem se obvykle dělí na „zdanitelné“ nebo „osvobozené od daně“. Zdanitelné podílové fondy vlastní korporátní, americké státní nebo zdanitelné komunální dluhopisy a nezdanitelné podílové fondy obvykle vlastní komunální dluhopisy osvobozené od daně.

Důležité úvahy

  • Zohledněte svůj časový horizont investování.
  • Uvědomte si, že podílové fondy s pevným výnosem jsou profesionálně vybrané, ale nejsou aktivně spravované.
  • Pamatujte, že podílové fondy s pevným výnosem mohou nabídnout transparentní, diverzifikované portfolio dluhopisů.
  • Znát náklady spojené s vlastnictvím UIT a alternativy.
  • Mít na paměti, že neexistuje žádná jistota ani záruka, že jakákoli strategie UIT dosáhne nebo udrží svůj investiční cíl.

Investoři volí UIT s pevným výnosem z několika důvodů:

  1. Diverzifikace – Protože každý UIT s pevným výnosem obvykle drží nejméně 20 dluhopisů, získáte okamžitou diverzifikaci, i když koupíte pouze jeden UIT. A nejenže UIT drží více investic, tyto investice mohou být také od nejrůznějších emitentů, z různých sektorů nebo zeměpisných oblastí.
  2. Profesionální sestavení portfolia – Nezapomeňte, že UIT s pevným výnosem jsou portfolia profesionálně vybraných dluhopisů, které vybral investiční profesionál s ohledem na cíle UIT.
  3. Víte, co vlastníte – Poté, co investiční profesionál vybere počáteční akcie a dluhopisy, se obvykle nemění. Víte přesně, jaké dluhopisy kupujete, takže můžete hledat UIT s pevným výnosem, které drží emitenti, které již znáte a máte rádi. Někteří investoři tento druh kontroly upřednostňují.

Jak se UIT s pevným výnosem liší od podílových fondů?

Možná si říkáte, že UIT zní velmi podobně jako podílové fondy. Existuje však několik zásadních rozdílů. Stejně jako podílové fondy jsou UIT s pevným výnosem portfolia profesionálně vybraných akcií nebo dluhopisů. Na rozdíl od podílových fondů jsou však UIT fixní – což znamená, že jakmile jsou tyto dluhopisy jednou vybrány, obvykle se nemění. Protože tyto cenné papíry nejsou aktivně spravovány, mají investoři větší přehled o tom, co vlastní. Jednotkové investiční fondy lze obvykle prodat v kterýkoli pracovní den za aktuální tržní cenu, která může být vyšší nebo nižší než ta, která byla za investici původně zaplacena.

Dává pro vás jednotkový investiční fond s pevným výnosem smysl?

Pro více informací o jednotkových investičních fondech s pevným výnosem nebo pro otevření účtu se setkejte s finančním poradcem společnosti Edward Jones. Použijte náš vyhledávač a najděte ho ve svém okolí. Společně můžeme prověřit vaši situaci a určit pro vás ten správný přístup.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.