Co je to aktualizace Google Penguin?

Co je Google Penguin?

Podstatou aktualizace Google Penguin je algoritmus, který má optimalizovat vyhledávač Google. Aktualizovaný algoritmus nyní v podstatě posuzuje odkazy z hlediska kvality, nikoli pouze z hlediska kvantity. Čím kvalitnější a relevantnější odkazy směřující na váš web jsou, tím autoritativnějším se váš web stává. A naopak, čím autoritativnější je váš web, tím lepší jsou odkazy pro ostatní webové stránky. Kvalitu odkazů lze měřit mimo jiné podle textu kotvy, stáří, autority domény, autority stránky a kontextu.

Účelem této aktualizace algoritmu je zastavit manipulativní techniky budování odkazů, jako jsou schémata odkazů a nacpávání klíčových slov. Tyto techniky, označované jako „black hat“, využívají omezení vyhledávacích algoritmů. Umožňují stránkám nebo webům získat dobré pozice ve vyhledávání, aniž by nutně poskytovaly fundované odpovědi nebo aniž by sloužily zájmům vyhledávačů.

Penguin však dělá víc než jen trestá webové stránky, které podle něj používají techniky „černého klobouku“. Penguin také pracuje na odměňování webů, které podporují vysoce kvalitní obsah a přirozené, smysluplné profily zpětných odkazů.

Co se dělo před Penguinem?

Před Penguinem byl algoritmus Panda zodpovědný za pochopení a rozpoznání kvalitního obsahu, na rozdíl od odkazů. Vydání algoritmu Panda v roce 2011 se setkalo s různými stížnostmi, protože jeho rozsáhlé výsledky byly zaměřeny na celé webové stránky. Svůj podíl stížností však měl i Penguin. Předtím, než Google Penguin fungoval v reálném čase, musely weby postižené jeho aktualizací čekat do další aktualizace, aby zmírnily případný negativní dopad, například ztrátu viditelnosti nebo návštěvnosti.

Co se změnilo po vydání Tučňáka?“

Od vydání Tučňáka se kultivovalo chápání toho, co je dobré budování odkazů a co vyžaduje. Většina změn pochází z toho, že Tučňák zdiskreditoval odkazy, které vedou na irelevantní weby. Odkazy jsou sice stále zásadními faktory hodnocení pro vyhledávání, ale jejich kvalifikace ve srovnání s ostatními faktory hodnocení je nyní nuancovanější. V podstatě je každému odkazu, který je považován za webový spam, zabráněno ve skutečném zlepšení hodnocení. Tato změna jasně rozlišuje mezi white hat a black hat optimalizací pro vyhledávače.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.