Skutečné náklady na ClearCorrect (6 faktorů, které ovlivňují konečný účet)

Pokud se zajímáte o léčbu čirými rovnátky, možná si myslíte, že jedinou dostupnou cestou je Invisalign, gigant v oboru. Neohlížejte se však na společnost ClearCorrect. Společnost ClearCorrect, která je jediným dalším významným hráčem na poli ordinačních vyrovnávacích systémů, nabízí srovnatelně kvalitní produkty a ošetření a může být dokonce levnější než Invisalign.

Bez ohledu na to, kterou společnost si vyberete, jsou čiré vyrovnávací systémy investicí. Na konečné ceně se však podílí mnoho faktorů a u každého člověka je jiná. Díky individuální péči a pravidelným návštěvám ordinace může být ClearCorrect dražší než jiná ošetření, ale přesto může být cenově dostupný i s omezeným rozpočtem. Při porovnávání nákladů se ujistěte, že jste zvážili všechny zde uvedené aspekty, abyste získali důkladnější představu o ceně ošetření ClearCorrect.

Průměrná cena

Za ošetření ClearCorrect neexistuje žádná paušální cena, protože vše závisí na tom, kolik návštěv ordinace a srovnávačů váš stav vyžaduje. Jediný způsob, jak získat konkrétní odhad pro váš individuální plán léčby, je poradit se se svým zubním lékařem nebo ortodontistou. Přesto se průměrné náklady na léčbu ClearCorrect obecně pohybují mezi 3 000 a 5 000 USD.

ClearCorrect má čtyři různé plány: Neomezený, Omezený 6, Omezený 12 a Flex.

U plánu Neomezený zaplatíte paušální částku za pět let léčby rovnátky, a to tolik sad, kolik potřebujete. Naproti tomu u tarifu Flex se účtuje za každý zarovnávací strojek, takže je ideální pro mírnější případy, které nebudou vyžadovat robustní léčbu. Nebo pokud máte velmi mírné posunutí, můžete využít plány Limited 6 nebo Limited 12, které používají 6, resp. 12 zarovnávačů.

Plán Unlimited často spadá do horní části výše uvedeného cenového rozpětí, zatímco Limited 6, LImited 12 a Flex stojí méně. To závisí na vašich jedinečných zubech a na cenách vašeho zubního lékaře, takže si budete chtít naplánovat vyšetření a konzultaci, abyste získali individuální a přesný odhad.

6 faktorů, které ovlivňují náklady na léčbu

Vaše náklady na léčbu ClearCorrect jsou založeny na mnoha faktorech. Každý z nich může mít významný vliv na konečnou cenu, kterou zaplatíte z vlastní kapsy.

Komplexnost/těžkost stavu

Jednou z hlavních výhod léčby ClearCorrect je, že s ní lze léčit téměř celé spektrum nesprávného postavení zubů a čelistí. Protože je podáván osobně zubním lékařem nebo ortodontistou, může obsahovat doplňkové nástavce, které provádějí drastičtější nebo složitější pohyby. Pokud však přijdete s velmi komplikovaným stavem, vězte, že vaše léčba bude pravděpodobně nakonec dražší.

Akutní stavy vyžadují více času, návštěvy ordinace a nástavce k nápravě, což vše stojí peníze. Čím více času, materiálu a zařízení váš zubní lékař využije, tím více byste měli počítat s tím, že zaplatíte.

Poplatky laboratoří

Zubní lékaři musí společnosti ClearCorrect zaplatit za přezkoumání otisků/skenů zubů, vytvoření stavěcích rovnátek a další laboratorní poplatky. Tyto náklady se jim vrátí prostřednictvím plateb od pacientů. Vyšší laboratorní poplatky tedy často korelují s vyššími sazbami. Společnost ClearCorrect si za laboratorní poplatky účtuje méně než společnost Invisalign a zubaři tyto úspory často přenášejí na své pacienty, a proto společnost ClearCorrect obvykle končí jako levnější varianta.

Místo kanceláře

Některá místa jsou prostě pro podnikání dražší. Pokud se ordinace vašeho zubaře/ortodontisty nachází ve městě nebo jiné drahé oblasti, bude jeho nájemné, služby atd. dražší. V konečném důsledku to může znamenat vyšší náklady pro pacienty.

Odbornost zubaře

Stejně jako v mnoha jiných profesích si mohou zkušenější a žádanější zubní lékaři účtovat vyšší ceny. Pokud má váš zubař nebo ortodontista bohaté zkušenosti s prováděním ošetření ClearCorrect, může si za tyto služby účtovat více. Není tomu tak vždy, ale někdy to může mít vliv na konečnou cenu.

Pokračovací péče o rovnátka

Po dokončení všech rovnátek budou vaše zuby pěkné a rovné, nový zářivý úsměv. A vy se chcete ujistit, že takový zůstane. Zuby mají přirozenou tendenci se po posunutí posunout zpět. Aby k tomu nedocházelo, váš zubní lékař vám pravděpodobně doporučí nosit rovnátka, nejprve celodenně a pak jen přes noc.

ClearCorrect vyrábí vlastní čirá rovnátka, která vypadají stejně jako vaše rovnátka, ale jsou pevnější. Čiré retainery jsou ideální pro případy s malou pravděpodobností recidivy, protože nevydrží věčně – každých několik měsíců byste si museli pořídit nové sady.

Pokud máte vyšší pravděpodobnost recidivy a potřebujete nosit retainery déle, může vám zubní lékař místo nich doporučit Hawleyho retainer (plastová destička s kovovými drátky) nebo fixní retainer – drátky připevněné za zuby. Každý z těchto typů má jiné náklady, ale měli byste počítat s tím, že za retainery zaplatíte několik set dolarů.

Refinementy

Většinou léčba ClearCorrect přinese přesně ty výsledky, které jste očekávali. Pravidelné návštěvy v ordinaci umožňují vašemu zubnímu lékaři průběžně vyhodnocovat váš pokrok a v případě potřeby provést úpravy, abyste se drželi plánu.

Občas se však může stát, že se v plánu vyskytne zádrhel. Možná se vaše zuby pohybují pomaleji, než se původně očekávalo, nebo možná vaše zuby prostě nevypadají tak, jak ukazoval původní plán léčby. Pokud jste v plánu Unlimited a je to v rámci vašich pěti let, žádné obavy! Další rovnátka můžete získat bez příplatku. Pokud jste v plánu Flex, v některém z plánů Limited nebo mimo vašich pět let Unlimited, budete si muset za případné další vyrovnávače připlatit, i když tyto náklady závisí na vašem konkrétním zubaři.

Možnosti financování

Málo lidí může za ortodontickou léčbu platit z vlastní kapsy, a proto téměř každá společnost vyrábějící čiré vyrovnávače poskytuje možnosti financování. Tyto plány rozdělí vaše náklady na kousky, které můžete platit každý měsíc. Společnost ClearCorrect spolupracuje se společností FTL Finance a poskytuje pacientům financování beWell. FTL uvádí, že při schvalování financování nehledí pouze na kreditní skóre, ale na váš „celkový finanční obraz“. Dohoda společnosti ClearCorrect s touto společností však podle jejich webových stránek umožňuje „o 20-30 % více schválení“.

To, že společnost ClearCorrect spolupracuje se společností beWell, ještě neznamená, že ji bude nabízet i váš zubař. Existují i jiné finanční společnosti a je nakonec na každém zubaři, aby se sám rozhodl, kterou chce poskytovat. Informujte se v ordinaci svého zubního lékaře, abyste zjistili, jaké možnosti financování jsou k dispozici.

Pojištění

Pokud vaše zubní pojištění zahrnuje ortodontické příspěvky, pravděpodobně pokryje část léčby ClearCorrect. Pojistné krytí se samozřejmě liší případ od případu. Někdy pojišťovna považuje léčbu ClearCorrect za kosmetickou a odmítne ji hradit. Jinými slovy, neměli byste předpokládat, že Invisalign bude hrazen jen proto, že vám ho doporučí váš zubní lékař – nejprve se ujistěte u své pojišťovny.

Pokud máte zdravotní spořicí účet (HSA) nebo flexibilní výdajový účet (FSA), může vaše zubní ordinace přijímat platby z obou těchto účtů. Tyto nezdaněné fondy – na které může přispívat váš zaměstnavatel – by mohly být výhodnější než platba z vlastní kapsy.

Jaká je cena v porovnání s jinými Clear Aligners?

Pokud uvažujete o ClearCorrect, možná zvažujete i jeho nejbližšího konkurenta: Invisalign. Jak jsme již zmínili, nižší laboratorní poplatky u ClearCorrect mohou vést k nižším nákladům než u Invisalignu (který se pohybuje v průměru kolem 5 000 USD, resp. 3 000 USD v průměru za plán „Express“). Ať už se však rozhodnete pro ClearCorrect nebo Invisalign, stále budete platit za individuální péči a odborné znalosti svého zubního lékaře, stejně jako za možnost léčit závažnější stavy.

Pokud je váš stav relativně mírný, můžete být kandidátem na domácí zubní rovnátka, která jsou mnohem cenově dostupnější. Díky eliminaci nutnosti osobních návštěv v ordinaci dokázali poskytovatelé jako SmileDirectClub, Candid a byte nabídnout systémy čirých rovnátek za pouhých 1 800 až 2 400 USD.

Mnoho dospělých se dnes rozhoduje pro domácí léčbu, protože je mnohem pohodlnější a dostupnější než tradiční ortodontická péče. Nicméně, podobně jako ClearCorrect Limited a Invisalign Express, nejsou domácí vyrovnávací systémy vhodnou volbou pro lidi s vážnými problémy s vyrovnáním. Chcete-li se dozvědět více o tom, jak domácí rovnací systémy fungují a co všechno mohou léčit, doporučujeme vám přečíst si našeho průvodce domácím rovnáním zubů.

Závěrečné myšlenky

O faktorech ovlivňujících náklady můžeme mluvit celý den, ale nakonec se vše vrátí k vašim osobním prioritám, cílům a financím. Při shromažďování informací a odhadů cen vše poměřujte s vlastními potřebami a přáními. A i když je cenová dostupnost v rozhodovacím procesu důležitá, není to jediná věc, kterou byste měli zvážit.

Chcete-li získat komplexnější pohled, podívejte se na efektivitu, pohodlí, vzhled a zákaznický servis jednotlivých možností. Každá z nich představuje důležitý aspekt léčby clear alignerem a může ovlivnit vaše celkové zkušenosti. Buďte ve svém výzkumu dobře informovaní a upřímní ve svých prioritách, což vám umožní učinit sebevědomé a dobře informované rozhodnutí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.