NORTH CAROLINA: APPALACHIAN TRAIL + ASHEVILLE

Ahoj všichni! V červnu 2017 jsme se vydali na mini dovolenou do Severní Karolíny – jednoho z našich nejoblíbenějších států! Jednalo se o hybridní výlet. Prvních pár dní jsme strávili na Appalačské stezce s batohem na zádech. Druhou polovinu výletu jsme prozkoumávali Asheville v Severní Karolíně. Pro všechny z vás, kteří jste přemýšleli o tom, že byste se na AT vydali s pořádným batohem, udělejte to! Je to moc fajn. Toto byla naše třetí úseková túra na AT. Šli jsme jižním směrem (začínali jsme v Hot Springs v Severní Karolíně) a první den jsme ušli 9 mil. Poznámka na okraj: Určitě jsme viděli medvěda! Uviděl nás, sedl si a utíkal dolů po horském hřebeni. Ahoj Felicie! Druhý den jsme ušli téměř 15 mil. Krása Max Patch nás ohromila. Je to oblíbená travnatá lysina s 360stupňovým výhledem na hory. Trasa AT vede nahoru a přes ni. Třetí a poslední den jsme ušli dalších asi 15 mil. Bylo to brutální, s několika tisíci metry klesání na několika krátkých mílích. Říkejte mi, že jsem blázen, ale myslím, že jít dolů je těžší. Celkem jsme za 2,5 dne ušli asi 40 mil. Byli jsme vyčerpaní, ale osvěžení tím, že jsme byli odpojení od elektřiny a v přírodě.

Poté jsme se zchladili v horském potoce poblíž našeho auta, dali si velké DQ blizzardy a hranolky a vyrazili na jih do naší SLADKÉ off grid chaty Airbnb. Zmínil jsem se, že je na vrcholku hory se 125 akry, venkovní sprchou a garážovými vraty, která se otevírají a poskytují vzdušný výhled na hory? Pokud hledáte jednoduché, klidné, cenově dostupné a dobrodružné časy, rezervujte si toto místo hned! Pro náš čas v Asheville (který byl WAY příliš krátký), jsme začali ten večer s Urban Orchard Cider. Dostali jsme několik letů a luxusních sýrů a jedli jsme venku na terase za soumraku. Taková mňamka!“

Druhý den ráno jsme posnídali v Sunny Point Cafe (vynikající plněné francouzské toasty) a prohlédli si Biltmore. To místo je neskutečné! Pokud navštívíte tuto oblast, je to nutnost. Šli jsme tam hned, jak se otevřelo. Bylo příjemné mít trochu času bez houfů lidí a kyvadlových autobusů kolem. Za základní vstupenku se dostanete do areálu a na prohlídku sídla s vlastním průvodcem. To jsme udělali a pak jsme se prošli po areálu. Klidně byste tu mohli strávit dva dny. Je tu i zimní zahrada, takže jsme se samozřejmě museli jít podívat na rostliny. Pak jsme si dali oběd v Taco Billy a prohlédli si několik obchodů v západní části Ashevillu. Poté, co jsme si dali kávu a koblihy ve Vortexu, jsme se objednali na koupel nohou a masáž. Po všech těch túrách to bylo potřeba. Vřele doporučuji Wake Foot Sanctuary. Byli báječní! Pak jsme si prohlédli centrum Ashevillu a zašli na večeři a na víno. Farm Burger byl tak lahodný! A 5 Walnut Wine Bar měl skvělou atmosféru a vynikající výběr vín. Bylo tam plno a hrála tam kvalitní živá (jazzová) hudba. Poslední den ráno jsme brzy ráno vyrazili z našeho Airbnb a trochu se projeli po Blue Ridge Parkway (další povinnost, pokud navštívíte tuto oblast). Snídali jsme v restauraci Pisgah Inn. Byli jsme tam jediní a měli jsme neuvěřitelný výhled na hory!

Přemýšlíte o návštěvě Severní Karolíny a chcete více informací/podrobností o tom, co jsme dělali a kam jsme jeli? Žijete tam a chcete nějaké super fotky? Rádi se tam vrátíme! Přečtěte si o nás a našich cestách více!

NORTH CAROLINA APPALACHIAN TRAIL + ASHEVILLE ITINERÁŘ:
Den 1: Začínáme s batohem na jih od Hot Springs v Severní Karolíně na AT
Den 2: Celodenní túra po Appalačské stezce
Den 3: Dokončíme túru zpět k autu a jedeme do Airbnb
Den 4: Celý den v Asheville (Biltmore, jídlo, nákupy, koupel nohou/masáž atd.)
Den 5: Snídaně v Pisgah Inn na Blue Ridge Parkway a pak cesta domů

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.