Kdo vynalezl tenisky?

Tenisky se zrodily v 19. století. Tehdy se jim však ve skutečnosti vůbec neříkalo tenisky. Ve skutečnosti neexistovaly žádné skutečné společnosti vyrábějící tenisky. Vynález z roku 1839 však navždy změnil obuvnický průmysl…

Kdo vynalezl tenisky?

Za vznik tenisek je zodpovědná kombinace jmen. Charles Goodyear vynalezl v roce 1839 vulkanizovanou pryž. Teprve o několik desetiletí později byl tento technologický pokrok aplikován na obuv. Tehdy se jim říkalo plimsolls a nebyly zrovna nejpohodlnější obuví, ale koncem 19. století se těšily velké oblibě. Ke konci 19. století vyrobila společnost US Rubber Company boty s plátěným povrchem a gumovou podrážkou, které jsou považovány za jedny z prvních sériově vyráběných tenisek.

Na přelomu 19. a 20. století se objevila řada významných značek s nabídkou tenisek. Patřily mezi ně mimo jiné Gola v roce 1905, Mizuno a New Balance v roce 1906 a Converse v roce 1908. Ty daly základ řadě značek, které známe a milujeme dodnes.

Kompletní historii tenisek můžete prozkoumat zde na našem blogu, kde se dozvíte ještě více o jejich původu, proměnách v průběhu času a o tom, jak se staly nepostradatelnou obuví.

Představujeme tenisky Giesswein

Na rozdíl od starých tenisek jsou boty Giesswein vyráběny s ohledem na pohodlí a udržitelnost. Dodáváme širokou škálu obuvi sahající od každodenního nošení až po běhání. Merino vlna je základním prvkem našich tenisek, což znamená, že nohy budou v létě v chladu a v zimě v teple, neutralizuje zápach a jejich super měkký vnitřek vám umožní zahodit i ponožky! Díky velkému množství dámských i pánských stylů tenisek si určitě najdete botu, kterou si zamilujete.

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.