Bolí vás v práci záda? Zde se dozvíte, jak získat odškodnění, které si zasloužíte

Jedním z nejčastějších typů úrazů na pracovišti je poranění zad. Pokud jste si při práci poranili záda a chcete co nejrychleji získat odškodnění za práci, jsme tu pro vás. Připravili jsme tento příspěvek, abyste věděli, co byste měli očekávat od vypořádání pracovního úrazu zad.

Míra úspěšnosti vypořádání pracovního úrazu zad

Nejnaléhavější otázka, kterou pravděpodobně máte v souvislosti s vypořádáním pracovního úrazu zad, zní: „Jaká je pravděpodobnost, že se mi podaří získat odškodnění?“

Vskutku velmi pravděpodobná! Podle jednoho zdroje dopadne úspěšně přibližně 74 % vypořádání při operaci zad v rámci work‘ comp, kdy poškozený pracovník obdrží určitý druh odškodnění. Šance samozřejmě vždy závisí na specifikách případu. Pokud například máte již existující onemocnění, které může mít vliv na vaše zranění, je o něco pravděpodobnější, že pojišťovna váš nárok hned na začátku zamítne. To, kde jste se v době úrazu nacházeli a jak přesně jste k němu přišli, jsou také faktory, které budou hrát roli v úspěšnosti vašeho odškodnění.

Jak již bylo řečeno, existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste zvýšili své šance na úspěšné získání odškodnění. Seznamte se s pojišťovnou a jejími pravidly, potvrďte si podmínky svého zranění u více než jednoho důvěryhodného lékaře a najměte si profesionální a zkušené zástupce, kteří vám pomohou s vaším případem.

Průměrné vypořádání odškodného za zranění zad

Kolik se vyplácí odškodné za zranění zad? Obecně samozřejmě záleží na zásadách a reakční době zaměstnavatele a na závažnosti vašeho zranění. Můžete se však podívat na průměrné výsledky vypořádání, abyste získali lepší představu o tom, co můžete očekávat.

Průměrné vypořádání za zranění zad v případech workman’s comp se pohybuje kolem 23 600 USD – to s ohledem na celou škálu typů zranění a zásad. Abychom byli konkrétnější, většina (asi 68 %) případů vypořádání skončila odškodněním ve výši 20 000 USD nebo méně – jedná se zpravidla o méně závažná zranění nebo zranění, ke kterým došlo v prostředí, kde bylo riziko řádně minimalizováno. Zbývajících 32 % případů získalo mnohem více – 9 % z nich vydělalo mnohem více než 60 000 USD. Případy, které obdrží nejvyšší odškodnění, jsou zpravidla ty, v nichž byl pracovník zraněn v přímém důsledku nebezpečného nebo zanedbaného pracovního prostředí.

Záleží samozřejmě také na tom, v jakém státě žijete. Například odškodnění za zranění zad v Kalifornii bývají vyplácena vyšší než v jiných státech.

Průměrná doba trvání odškodnění za zranění zad

Odškodnění za zranění zad bývají vyplácena poměrně dobře, ale jejich vyřízení také trvá poměrně dlouho. Průměrný případ vypořádání kompenzace pracovníků za zranění zad trvá přibližně 17 měsíců, a to od podání žádosti až do vyplacení odškodnění.

Vypořádání kompenzace za zranění zad obvykle trvá o něco déle než vypořádání případů jiných zranění, a to hlavně proto, že mohou být vážnější a vyžadují intenzivnější lékařskou péči, aby se plně vyléčila. Vypořádání jiných, méně závažných zranění, jako je například syndrom karpálního tunelu, může proběhnout mnohem rychleji, ale vyplatí se o dost méně.

Odmítnuté vypořádání odškodnění pracovníků za zranění zad

Co můžete dělat, pokud bylo vaše vypořádání odškodnění pracovníků za zranění zad zamítnuto?

Prvním krokem je nepanikařit. Spousta vyrovnání za zranění zad je zamítnuta hned na začátku – ve skutečnosti bylo zpočátku zamítnuto přibližně 63 % pracovníků, kteří nakonec obdrželi odškodnění za zranění zad. Počáteční zamítnutí rozhodně neznamená, že váš případ skončil.

To, co to znamená, je, že vy a vaši zástupci budete muset vynaložit trochu více práce, aby se vaše vyrovnání stalo skutečností. Obecně platí, že dalším krokem po zamítnutí je podání odvolání, v němž uvedete všechny důvody, proč si toto vyrovnání zasloužíte. Váš právník vám může pomoci v každém kroku odvolacího procesu.

Jedním z nejčastějších důvodů, proč může být průměrné vypořádání pro pracovníky za zranění zad zamítnuto, je to, že pracovník má již existující onemocnění, které mohlo způsobit nebo zhoršit zranění. V některých případech to může být legitimní, ale mnoho lidí má pocit, že zamítnutí vypořádání pojišťovnou na základě jejich již existujícího stavu je nespravedlivé.

Pokud máte pocit, že pojišťovna zamítá vaši žádost jen proto, aby protahovala vypořádání, promluvte si s právníkem o dalších možnostech, jak můžete proces urychlit.

Nájem správného právníka

Průměrné vypořádání pracovního odškodného za zranění zad bude dlouhý, někdy náročný proces. Určitě se nakonec vyplatí získat odškodnění, které si za pracovní úraz zad zasloužíte, ale budete se chtít ujistit, že máte to nejlepší možné zastoupení, aby se vaše vypořádání uskutečnilo v rozumném čase.

Pouze asi 25 % úspěšných vypořádání pracovních úrazů zad je dokončeno bez pomoci právníka. Ve zbývajících ¾ případů bylo využito profesionálního právního zastoupení. Abyste obdrželi potřebnou částku pro vypořádání odškodnění pracovníků za zranění zad, budete potřebovat důkladně porozumět zásadám pojišťovny, zásadám na pracovišti, rozsahu vašich zranění a právním předpisům týkajícím se odškodnění pracovníků ve vašem státě.

K tomu všemu je možné dospět bez pomoci právníka, ale najmutí profesionálního právního zastoupení vám rozhodně velmi pomůže – zejména pokud je vaše žádost o odškodnění pracovníků zpočátku zamítnuta.

Chcete-li se dozvědět více o najmutí nejlepšího právníka pro odškodnění pracovníků ve vašem státě nebo máte-li další otázky týkající se toho, jaké je průměrné vypořádání odškodnění pracovníků za zranění zad, jak dlouho obecně trvá nebo jak vaše konkrétní zranění ovlivní celý proces, můžete se vždy obrátit na firmu Davis & Sanchez, které můžete důvěřovat, a získat více informací.

Utah

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.