Black Enterprise

(Obrázek: Facebook)

Příští měsíc se koná Afroamerický festival (21.-22. června v Baltimoru ve sportovním areálu Camden Yards). Zde je 10 věcí, které jste o skupině možná nevěděli:

1. V roce 1989 ji objevili Jimmy Jam a Terry Lewis a podepsali s Perspective Records.

2. Třikrát nominována na Soul Train Awards (nejlepší R&B/Soul singl skupiny, kapely nebo dua za What Kind Of Man Would I Be- 1997), nejlepší R&B/Soul album skupiny, kapely nebo dua za Definition of a Band- 1997) a (nejlepší R&B/Soul album dua nebo skupiny za Livin‘ the Luxury Brown- 2005)

3. Jejich balada „Breakin‘ My Heart (Pretty Brown Eyes)“ se udržela v hitparádě Billboard 34 týdnů a byla certifikována RIAA jako zlatá.

4. Mint Condition se objevili v životopisném seriálu TV One, Unsung, duben 2013.

5. Mint Condition se stali jedním z nejlepších zpěváků na světě. Připojili se k Princovi v prosinci 2010 v rámci jeho turné Welcome 2 America.

6. Kapela vznikla v roce 1984 v Saint Paul v Minnesotě na střední škole Central High School.

7. Jeden z původních členů skupiny, Ray Lynch, je synem Rogera Troutmana (Computer Love).

8. Nahráli alba u vydavatelství Perspective, Elektra, Image a nyní u Shanachie Records.

9. Vydavatelství Shanachie Records vydalo jejich alba v roce 2013. V současné době skupinu tvoří členové Stokley Williams, Ricky Kinchen, Homer O’Dell, Larry Waddell a Jeffrey Allen.

10. Jejich nezávisle vydaný projekt Livin‘ The Luxury Brown se v roce 2005 umístil na prvním místě nezávislé albové hitparády.

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.