Aby Cowboys napravili obranu, potřebují pohovory s kandidáty mimo komfortní zónu Mika McCarthyho

Kowboys zahájí proces obsazení uvolněné pozice defenzivního koordinátora virtuálním pohovorem s Joem Whittem Jr., v neděli to uvedlo několik zdrojů. Whitt je známou tváří hlavního trenéra Mikea McCarthyho, protože pro něj pracoval v letech 2008-18 v Green Bay.

V roce 2020 bylo v obraně Cowboys příliš mnoho problémů.

Nedostatečná komunikace při zavádění schématu, špatná rozhodnutí v oblasti volných agentur a nedostatečná realizace jsou hlavními důvody, proč se jednotka potýkala s problémy.

„Dívám se na týmy, které budou hrát tento víkend,“ řekl majitel a generální manažer týmu Jerry Jones v pořadu „The Fan“ KRLD-FM (105,3). „Teď se jim podařilo zjistit, jak na to. Nám se to nepodařilo. Ale podařilo se jim přijít na to, jak se dostat do play-off. Najde se jeden z nich, kterému se podaří dostat se do Super Bowlu.“

Tentokrát je třeba se vyvarovat neúspěchů při loňském najímání Mikea Nolana na post obranného koordinátora. McCarthy a Cowboys musí provést skutečné pohovory.

Cowboys musí udělat více pohovorů než jen s lidmi, které McCarthy zná. Najmout Nolana, člověka, kterého McCarthy najal v roce 2005 jako ofenzivního koordinátora San Franciska, je roztomilé. Když už, tak ani najmutí Whitta by fanoušky nenadchlo.

McCarthy musí vystoupit ze své komfortní zóny. Udělal to, když se loni rozhodl ponechat si na pozici ofenzivního koordinátora Kellena Moora. McCarthy prohlásil, že si Moora prohlížel zpovzdálí, když vynechal sezonu 2019.

Koho McCarthy při sledování zápasů obdivoval jako potenciální obranné koordinátory? Práci dostal Nolan, což byl na první pohled pochybný nábor.

Není nic špatného na tom, když si najme někoho, kdo je obeznámen s tím, jak hlavní trenér vede svou činnost. Ale když si k pohovoru pořídíte různorodé kandidáty, získáte upřímný názor na to, jaký typ personálu máte.

Pokud chcete vyzpovídat Doma Caperse, který strávil devět sezon s McCarthym v Green Bay, je to v pořádku. Ale raději vyzpovídejte Raheema Morrise a Matta Patriciu, dva muže, kteří s McCarthym nemají nic společného. Dalším jménem, které stojí za pozornost, je Marvin Lewis. Jeho vztah s výkonným viceprezidentem Cowboys Stephenem Jonesem, který se utužil, když spolu působili v komisi pro soutěže NFL, je silný.

Lewis se ucházel o místo hlavního trenéra, které nakonec získal McCarthy, a můžete téměř zaručit, že Stephen Jones nezapomněl, co Lewis řekl o jeho obraně.

George Edwards byl loni najat jako hlavní asistent obrany Cowboys. Edwards s McCarthym nikdy nikde nepracoval a jako obranný koordinátor působil ve třech týmech. Je také dlouholetým trenérem obránců.

Zní to perfektně, protože s McCarthym pracoval minimálně jednu sezonu, ale nemá s ním dlouhou historii.

Edwards byl v letech 2014-19 defenzivním koordinátorem v Minnesotě, ale větší zásluhu na tamních úspěších má hlavní trenér Mike Zimmer. Edwards měl obrovský vliv na to, co se s obranou Vikings dělo, zatímco Zimmer dělal defenzivní rozhodnutí. V určitém ohledu je to vůči Edwardsovi nespravedlivé, ale kdyby dostal místo v Dallasu, získal by zásluhy a samozřejmě i vinu.

Jedním z problémů při najímání Nolana bylo hledání součástek, které by odpovídaly jeho schématu. Cowboys přešli ze schématu 4-3 na vícenásobnou frontu. Jakmile začala sezona, Cowboys využívali niklový balíček a střídali své obránce.

Kdokoli bude najat, musí se stát lepším komunikátorem než Nolan a mít schéma, které bude těžit z personálu.

Pokud chcete, aby obránci DeMarcus Lawrence a Randy Gregory hráli v tříbodovém postavení, nechte je to dělat. Zdá se, že přechod z dvoubodového do tříbodového postoje ani jednomu z hráčů nepomohl.

Linebackers, hlavně Jaylon Smith a Leighton Vander Esch, jsou hráči, kteří hledají míč, a ne typy, které čtou a reagují. Hrají na své silné stránky.

Představenstvo Cowboys se v minulé sezóně snažilo najít součástky pro Nolanův systém od draftování čtyř obránců, podepsání větších vnitřních hráčů ve volných agenturách a podepsání obránců Daryla Worleyho a Ha Ha Clinton-Dixe.

V mimosezóně došlo k mnoha chybám v obraně. Je snadné to svádět na Nolana, ale je to jeho obor, takže si s tím dokáže poradit.

Když jde o nový nábor, je nejdůležitější zajistit, aby byly k dispozici všechny prvky pro úspěch. Jistě, offseason 2020 byla jiná, pro každého jiná, a i pro tuto offseason existují neznámé. Jerry Jones přiznal, že si neuvědomil, jak moc jeho týmu chybí, že nemá tradiční offseason.

Jones doufá, že se práce na hřišti může vrátit.

Nejvíc ze všeho musí fungovat najmutí tohoto defenzivního koordinátora, jinak se možná budou opakovat neúspěchy ze sezony 2020.

McCarthy si nemůže dovolit, aby se to opakovalo.

+++

Další články o Cowboys z The Dallas Morning News najdete zde.

Další články z The Dallas Morning News najdete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.