9 geniálních tajemství krásy, která jsme se dozvěděli od skutečných žen v zámoří

Jsme teprve pět dní v dubnu, ale upřímně řečeno, z našeho březnového seriálu 31 dní, 31 pohledů máme vážné výčitky. A pokud můžeme být tak odvážní (a vzhledem k úžasně pozitivní zpětné vazbě, kterou jsme od vás všech dostali), máme podezření, že jste na tom stejně. Koneckonců, jak můžeme zdravě přejít od každodenní stravy plné globální inspirace pro krásu k nule za méně než 24 hodin? Chybí nám to. Abychom tuto touhu utišili, připravili jsme pro vás několik povinných přehledů, které osvětlí některé z našich nejoblíbenějších poznatků o globální kráse, které jsme získali minulý měsíc.

Jelikož jsme se již zabývali produkty, které mění pravidla hry (mimochodem, podívejte se na našich devět nejúžasnějších objevů), řekli jsme si, že se rychle ponoříme do každého tajemství krásy, o které se s námi ženy ze zámoří podělily. Před vámi je devět nejlepších globálních tajemství krásy, která jsme se dozvěděli během našeho seriálu 31 dní, 31 pohledů. Čtěte dál!

Tajemství č. 1: Přestaňte si zakrývat tmavé kruhy

Dobře. Chápeme to. A jsme stoprocentně vinny tím, že jsme příliš závislé na svém korektoru, ale řekněme, že tým Byrdie měl současně aha moment, když nám pařížská švýcarská modelka Nadine Strittmatter řekla, že své tmavé kruhy pod očima vlastně přijímá (tj. ignoruje otravně striktní kosmetické konstrukce o tom, co by se mělo nebo nemělo zakrývat).

„Často mám pod očima tmavé kruhy a/nebo váčky. Prostě jsem se s tím narodila a v průběhu let jsem to tak nějak přijala a udělala z toho součást svého vzhledu,“ řekla. Kdykoli však zatouží po troše přirozeného krytí, zvolí pero YSL Touche Éclat Radiance Perfecting Pen (35 dolarů).

Tajemství č. 2: Podložte svůj parfém vazelínou

Ačkoli si úžasná norská beauty bloggerka Nnenna Echem nebyla jistá, zda se toto tajemství krásy skutečně zrodilo v Norsku, zaujala ji tamní oblíbená praxe bez ohledu na to.

„Slyšela jsem, že na místa, kam stříkáte parfém, můžete použít vazelínu, aby parfém déle vydržel, ale nevím, jestli je to norské tajemství krásy, nebo je to mezinárodně známé všem,“ řekla. Na vyzkoušení můžeme doporučit jeden z těchto 11 parfémů, které voní stejně svěže jako čisté bílé tričko?“

Tajemství č. 3: Vyměňte Advil za vodu

Víme, že výhody vody vám nejsou neznámé, takže vám ušetříme kázání. Přesto nás zaujalo, že v Německu je voda považována za dokonalý lék proti bolestem, zánětům a dalším zdravotním potížím. Zatímco naše typická americká reakce je, že při prvním impulsu bolesti hlavy sáhneme po spolehlivé lahvičce Advilu, německá milovnice krásy Krystyna Balabanová říká, že většina místních obyvatel se místo toho vydatně napije ze své nadměrné láhve s vodou.

Tajemství č. 4: Používejte na své vlasy avokádový olej (místo kokosového)

Je nesporné, že ohledně kokosového oleje jako zázraku krásy na jednom místě panují velmi smíšené pocity. (Ve skutečnosti ho odborníci většinou nemají rádi na nic jiného než na vaření). Přesto máme rádi ten uspokojivý pocit, že naše prameny jsou nasyceny hydratační silou. Proto jsme si s úlevou (a zájmem!) oddechli, když se jihoafrická návrhářka Shelley Mokoena podělila o avokádový olej jako klíčovou součást svého vlasového režimu.

Tajemství č. 5:

„Čaj rooibos je hlavním jihoafrickým tajemstvím krásy, ale podle další jihoafrické krásky, Cynthie Gwebu, si rooibos zaslouží mnohem více uznání, než se mu dostává.

„Čaj rooibos je hlavním jihoafrickým tajemstvím krásy. Je plný bohatých antioxidantů a účinně pomáhá při kožních potížích, jako jsou ekzémy, kožní alergie, akné a samozřejmě stárnutí. Můžete ho buď pít, nebo aplikovat přímo na pleť,“ řekla.

Tajemství č. 6: Zahalte obličej do jílu

Jak nám řekla dívka z Kapského Města Aphiwe Khambule, jíl může přinést velkou dávku záchrany pleti, pokud jde o ochranu před sluncem – zejména pokud je červený.

„Existuje zvláštní maska z červeného jílu známá jako ibomvu (červená půda), kterou používáme v kultuře Zulu k ochraně naší pleti před ostrým sluncem. Je to v podstatě naše verze jílové masky a tento konkrétní jíl je bohatý na minerály,“ řekla nám.

Tajemství č. 7: A pak ji potřete vysoce kvalitním medem

Teď už by nás nemělo překvapit, když se dozvíme, že pleťovou masku, která změní pleť, najdeme v obchodě s potravinami – nebo v kuchyňské lince.

„Na Novém Zélandu máme nejlepší med na světě. Vyrostla jsem na tom, že jsem s maminkou sbírala čerstvý med z úlů a mazala si ho na obličej jako zkrášlující masku. Med Kanuka je super hojivý a neuvěřitelně hydratuje – antioxidanty dokážou obnovit vaši pleť a chránit ji před poškozením životním prostředím,“ řekla nám Charlotte Devereux, spoluzakladatelka značky Girl Undiscovered.

Tajemství č. 8: Vylepšete cop s bambuckým máslem a ricinovým olejem

Stačí jeden pohled na vlasy pařížské It girl Coralie Jouhier a budete chtít znát všechna její tajemství. Naštěstí se o ně s námi podělila. Pět slov: bambucké máslo a ricinový olej. Přesněji řečeno, obojí doporučuje vplétat do vlasů.

„Používám hodně čistého bambuckého másla, které mi lidé vozí z Afriky. Používám také ricinový olej. Zapletu si vlasy, dám si do nich hodně oleje nebo bambuckého másla a nechám je tam několik dní,“ vysvětlila.

Tajemství č. 9: Najděte si během dne čas na péči o sebe

Někdy se stresujeme tím, že se nestresujeme. Nebo se ve stejném duchu stresujeme z toho, abychom si udělali dostatek času na péči o sebe. Jen my? Pokud si však počínáte jako pařížská instagramová pohodářka Sabina Socolová, může se snaha o péči o sebe strategicky stát bezproblémovou součástí i těch nejvšednějších okamžiků během dne (což se z dlouhodobého hlediska může výrazně vyplatit, pokud jde o váš psychický stav).

„Jednoduše jsem pozornější ke všemu, co denně dělám se svým tělem, což zahrnuje jídlo, spánek a sport. A také si občas rád dopřeji nějaký čas „pro sebe“. Takže si udělám hodinovou masku na obličej a vlasy, zajdu si na manikúru – není to něco, co bych dělala super často, ale někdy si myslím, že je důležité se odreagovat,“ řekla.“

A tady to máte! Ačkoli bylo z čeho vybírat (a upřímně řečeno, bylo tak těžké se rozhodnout), tohle bylo devět největších tajemství krásy, která jsme se minulý měsíc dozvěděli od žen ze zámoří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.