Work and Travel USA in English

„Nemám žádné zkušenosti! Která americká firma mě zaměstná? A proč potřebují pracovní sílu z řad studentů? Určitě proto, že mají na čem šetřit!“ Ani náhodou! Budete pracovat v pohostinství: restaurace, hotely, zábavní parky, obchody, bazény. Práce a vaše sazba závisí na vašich dovednostech a úrovni angličtiny. Obvykle si studenti vydělají od 7,5 do 12 dolarů na hodinu a pokud odpracuješ více než 40 hodin týdně, dostaneš zaplacený přesčas.

Nabízíme ti, že si práci vybereš a předem budeš vědět, jakou práci máš.

Mnoho studentů má 2 nebo 3 práce, aby si našetřili peníze a mohli v září vycestovat. Navštívit Las Vegas, San Francisco, Jamajku a Havaj – vše je reálné. Kamarádi ti budou závidět.

Minimální požadavky na uklízečky, pomocné síly v kuchyni – tam, kde nebudeš většinu času komunikovat se zákazníky. Jakmile se zlepšíte v angličtině a zvyknete si na anglicky mluvící prostředí, můžete být povýšeni. Berte svou angličtinu velmi vážně, pokud chcete získat práci s lidmi jako plavčík, číšník atd.

Studenti Work and Travel obvykle pracují na následujících pozicích:

Práce v hotelu

Práce v hotelu je jedním z nejoblíbenějších typů práce na Work and Travel USA. Je to dáno tím, že tento typ zaměstnání nabízí velké množství volných míst pro studenty se slabou znalostí angličtiny (pre-intermediate). Obvykle hotely zaměstnávají lidi na pozice housekeepers (to znamená uklízečů pokojů), ale existují i další různé pracovní pozice. Hotely často nabízejí střídavé pozice, které kombinují několik povinností (například úklid pokojů a zároveň práci vrátného). Pokud dobře ovládáte angličtinu, můžete pracovat na recepci nebo na vrátnici.

Práce v hotelu:

 • Housekeeper
 • Prádelní asistent
 • Pracovník v areálu
 • Údržbář
Práce v restauraci/kavárně/bistru

Práce v restauraci může být únavná, ale výhodou je jídlo zdarma (nebo sleva na jídlo v restauraci) a dobré spropitné. Také každý den komunikujete se spoustou lidí, takže je to skvělá příležitost zlepšit si angličtinu! Pokud se necítíte příliš jistí ve svém jazyce, ale práce s jídlem vás opravdu baví, můžete si vybrat pozici pomocníka v kuchyni nebo myče nádobí, jsou jednoduché a ne příliš komunikativní. Typy restaurací jsou velmi různé: od velkých vytříbených restaurací až po kavárny s rychlým občerstvením. Nejlepší na tomto typu práce je, že po celých USA jsou tisíce restaurací, kaváren a kaváren, které neustále potřebují personál.

Pozice:

 • Myčka nádobí
 • Asistent/ka kuchaře/ky na lince
 • Pokladní
 • Pracovník/ce v kuchyni
 • Busser/ka s jídlem
 • Člen posádky
 • Obsluha, číšník/servírka
 • Hosteska

Zpravidla zaměstnavatelé nejsou ochotni přijímat studenty a poskytovat taková pracovní místa jako číšník nebo hosteska bez absolvování osobního pohovoru. Můžete začít na pozici číšníka nebo pomocného číšníka, kde budete uklízet a pomáhat obsluhovat stoly. Pokud jste pracovitý člověk a prokážete svou motivaci, můžete být povýšeni a dostávat dobré spropitné. Tyto práce jsou většinou vhodné pro dívky s předchozími zkušenostmi v restauraci a dobrou znalostí angličtiny.

Práce v zábavních parcích

V USA je spousta různých zábavních parků (například Disney World, Six Flags atd.) a tematických parků, kde se na léto najímají studenti z různých zemí. Práce v parcích většinou znamená práci jako obsluha atrakcí, prodavači zmrzliny a pop-cornu, uklízeči území a pokladní v obchodech se suvenýry. Jednou z výhod práce v zábavních parcích je možnost využívat všechny atrakce zdarma! To také znamená, že vás celý den bude obklopovat veselá nálada a získáte spoustu pozitivních emocí. Jednou z povinností provozovatelů zábavních parků je zajišťovat bezpečnost hostů, což znamená, že se s nimi budete poměrně často stýkat, a proto není možné, abyste zde pracovali bez dostatečné znalosti jazyka.

Pozice:

 • obsluha atrakcí
 • prodavač (sladkosti, suvenýry)
 • čistič území/pracovník v areálu
Práce v národních parcích

Národní parky v USA každoročně najímají lidi na letní období, protože je to nejrušnější sezóna v roce. Většina parků se nachází v západní části země, daleko od velkých měst, což znamená, že v okolí se toho moc neděje, veškerý noční život je ve městech. Na druhou stranu tím také ušetříte spoustu peněz za dovolenou! Také práce v národních parcích vám dává příležitost užít si čerstvého vzduchu a vidět nejkrásnější místa Ameriky. Tvou hlavní náplní práce tam bude úklid areálů, pomoc v kuchyni, asistence číšníkům, prodej suvenýrů a další.

Nejoblíbenější národní parky v Americe jsou Grand Canyon, Rocky Mountain, Death Valley, Yellowstone, Yosemite, Great Smoky Mountains, Sequoia, Glacier, Zion, Grand Teton Pro více informací navštiv prosím tuto webovou stránku www.us-national-parks.net.

Práce plavčíka v bazénu

Někteří z vás možná nechtějí jet do Ameriky jen uklízet pokoje nebo dělat hamburgery. Pokud jste fyzicky zdatní, dobře plavete a umíte dobře anglicky – práce plavčíka je právě pro vás!

Práce plavčíka spočívá v zajištění bezpečnosti všech návštěvníků bazénu. Musíte mít dobrou znalost angličtiny a umět uplavat 300 m (bez stanoveného časového limitu)
Před nástupem do práce budete muset složit zkoušky z plavání a poskytování první pomoci, abyste získali certifikát Amerického červeného kříže. Student agency je autorizovaným náborářem pro společnost High Sierra Pools, která zaměstnává plavčíky a má pracovní místa po celé oblasti východního pobřeží. Zajišťujeme školení plavčíků a plavecké testy i v Kaliningradu, takže budete na cestu plně připraveni.

Radíme začít hledat práci co nejdříve. Letní práci hledají tisíce dalších studentů J-1 a šance, že při hledání dobrého místa zůstanete za svými konkurenty, jsou každým dnem nižší a nižší.

Nezapomeňte však, že práce, kterou si nakonec najdete, musí být v souladu s pravidly programu. Existují určité typy prací, které jsou pro účastníky programu Work and Travel USA zakázány:

 1. Práce v továrnách, výrobních závodech, na stavbách – jakákoli těžká fyzická práce;
 2. Práce na putovních veletrzích;
 3. Jakákoli práce pouze s provizní odměnou;
 4. Práce v soukromých domech: jako zahradník, chůva, řidič atd.;
 5. Jakákoli komerční dopravní služba;
 6. Jakákoli práce s fyzickým kontaktem s klienty (tetovací a kosmetické salony, SPA);
 7. Jakákoli práce, která může mít vliv na pověst programu („dospělé“ typy zábavních klubů);
 8. Jakákoli práce v nočních hodinách;
 9. Jakákoli práce, kde potřebujete jiný typ víza (program letních táborů nebo stáží)

Ve velkých městech platí následující omezení pro práci:

 • Práce by měla být sezónní
 • Zaměstnavatel musí prokázat potřebu zaměstnat studenty a ne místní obyvatele
 • Ubytování je poskytováno s přiměřenou sazbou

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.