Valparaiso v úvodním utkání MVC podlehlo Missouri State

VALPARAISO – Isiaih Mosley v letošní sezóně prochází Missouri Valley Conference a Valparaiso se v sobotu odpoledne stalo jeho poslední obětí.

Druhák z Missouri State si 29 body vyrovnal své kariérní maximum, když Medvědi v Athletics-Recreation Center vedli téměř od začátku až do konce při vítězství nad Crusaders 81:68.

Mosley vstupoval do zápasu s průměrem 24 bodů.5 bodů v soutěži Valley v prvních čtyřech zápasech konferenční sezony a úřadující hráč týdne MVC nechyběl ani proti Valparaisu.

„Nebránili jsme dobře,“ řekl trenér Valparaisa Matt Lottich. „Neexekuovali jsme dostatečně dobře. Musíme se v obraně zlepšit.“

Křižáci, kteří hráli poprvé od 19. prosince, se na začátku utkání ujali vedení 8:7, než Missouri State odskočilo na 12:0 a 13:10 před koncem prvního poločasu se ujalo vedení 19:8.

Křižáci, kteří hráli poprvé od 19. prosince, se na začátku utkání ujali vedení 8:7, než Missouri State odskočilo na 12:0. Mosley nastřílel 16 ze svých 29 bodů v prvním poločase, když Medvědi v prvních 20 minutách stříleli 71 procent.

Valparaiso bojovalo a v poločase snížilo ztrátu na 41-37. Ben Krikke nastřílel 17 ze svých 21 bodů v prvním poločase, včetně trojky s bzučákem na konci poločasu.

„Ben je jedním z kluků, které se snažíme dostat na jejich místa,“ řekl Lottich. „Je to velmi talentovaný ofenzivní hráč.“

Medvědi (7-1, 4-1) ve druhém poločase upravili obranu Krikkeho, což vedlo k tomu, že ústřední roli v útoku převzal Donovan Clay. Clay nastřílel 13 ze svých 21 bodů ve druhém poločase a tým zakončil pěti asistencemi. Clay v sobotu trefil čtyři trojky, čímž Valparaiso s 11 trojkami vyrovnalo své maximum v sezoně.

„Dostali jsme střely, které jsme chtěli,“ řekl Lottich. „Některé naše útoky byly nové a neměli jsme moc času na tréninku, abychom si je prošli. Upřímně řečeno, bylo to prostě požehnání, že jsme mohli hrát. Bylo to vidět na celém hřišti. Bylo dobré vrátit se na hřiště.“

Pokud Mosley nebyl tím, kdo skóruje, zapojoval do hry ostatní, včetně velkého hráče Gaige Prima. Prim zaznamenal 17 bodů a 16 doskoků, přičemž se dostal na čáru pro osm pokusů o trestné hody. Krikke strávil většinu večera bojem proti jednomu z nejlepších velkých mužů ve Valley.

„Je to skvělý hráč,“ řekl Krikke. „Brzy se přikrčí a dostane se do svých míst. Musíme ho z těch míst dostat.“

Křižáci (3-6, 0-1) se zítra odpoledne vrátí do hry proti Missouri State ve finálové sérii a opět budou mít k dispozici menší počet hráčů. Nick Robinson (osobní zranění) vynechal svůj první letošní zápas a mimo hru jsou i další tři stipendisté z rezervy.

„Musíme být v útoku celých 40 minut,“ řekl Krikke. „Měli jsme tu a tam dobré momenty, ale musíme pokračovat v tlaku.“