Výsledky NFL 2013:

Tavon Austin si svým časem na 40 yardů možná zajistil místo v prvním kole draftu NFL. Západovirginský receiver zaběhl čtyřicítku neoficiálně za 4,25 sekundy, což je šíleně rychlý čas. Později byl potvrzen čas 4,34, což je druhý nejrychlejší čas na soutěži za Marquisem Goodwinem z Texasu, který běžel oficiálně. 4,27.

Austin bude potřebovat dobrý výkon, aby si upevnil svůj status v NFL. Při výšce 175 cm a váze 174 kg není prototypem receivera NFL. Ale prototypové přijímače NFL potěší čtyřicítka za 4,4 sekundy. Rychlost pod 4,4 je v podstatě neslýchaná, takže Austin svou rychlostí prokázal svou hodnotu.

Tady se můžete podívat, jak rychlý Austin je:

Austin v juniorské i seniorské sezóně získal přes 1000 yardů, ale na týmy NFL pravděpodobně zapůsobí především svou všestranností. Držitel ceny Paula Hornunga běhal za Mountaineers zpětné výkopy a punty, přičemž v roce 2012 donesl jeden z nich až do domu, a když byl proti Oklahomě vyzván, aby si zahrál na běžícího beka, explodoval s 344 yardy. Rychlost se nedá naučit a zdá se, že Austin jí má dostatek.

Jinak gratulujeme Goodwinovi, že právě předběhl Austina ve smlouvě s Adidasem! A/nebo ho draftovali Raiders.