Typy golfových gripů

Když přijde řeč na golfové gripy, pravděpodobně uslyšíte spoustu termínů, zejména pokud jste začínající golfista. Budou se používat slova jako „interlocking“ nebo „overlapping“, stejně jako další jako „strong“ „weak“ a „neutral“. V určitém okamžiku své golfové kariéry pravděpodobně zjistíte, že používáte několik z těchto termínů k popisu vlastního úchopu. Například já mám neutrální prokládaný úchop. Můj manžel používá neutrální překrývající se úchop. Pojďme se podívat, co tyto golfové gripy znamenají:

Odmítnutí odpovědnosti: Vězte, že gripy každého z nás budou vypadat trochu jinak. Níže uvedené fotografie slouží POUZE k ilustraci rozdílu mezi překrýváním a blokováním.

Překrývající se golfový grip

(Nenechte se zmást, jsem levák!)

Pro praváky překrývající se grip znamená, že váš pravý malíček leží na mezeře mezi levým ukazováčkem a prostředníkem. Často se setkáte s tím, že tento typ úchopu používají lidé s větší rukou nebo ti, kteří potřebují kontrolovat tlak na ruku.

Překlenovací úchop

Při překlenovacím úchopu položíte malíček mezi levý ukazováček a prostředníček. Tento úchop často používají hráči s menší rukou nebo ti, kteří potřebují mít pocit, že jejich ruce spolupracují. Například já jsem levoruký golfista a moje levá ruka chce být dominantní! Použití propleteného úchopu ji nutí spolupracovat s mou pravou paží/rukou, místo aby se snažila převzít iniciativu. Někdy může tento úchop způsobit trochu tření, zejména pokud držíte hůl příliš pevně.

Nakonec je tu desetiprstý neboli baseballový úchop, který je přesně tím, jak zní: Vaše ruce se vůbec nepřekrývají ani nepropojují. Všech 10 prstů sedí na golfové holi. Tento se používá hlavně u dětí.

Stále si nejste jisti, který je pro vás ten pravý? Zde je skvělé video od společnosti Me and My Golf, které by vám mohlo pomoci:

Toto video se také podrobněji věnuje prokládání, překrývání, silnému, neutrálnímu a slabému úchopu.

Máte zájem o lekce a individuální rady pro váš úchop? Navštivte naši stránku s klinikami a lekcemi a dozvíte se více o našich golfových profesionálech!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.