Ohio State vs. Nebraska skóre, takeaways: Buckeyes zahájili sezonu vítězstvím nad Cornhuskers ve druhém poločase

Stát Ohio se rozběhl za dalším prvenstvím v Big Ten a druhou účastí v College Football Playoff, když v závěru utkání s Nebraskou zvítězil 52:17. Ačkoli Ohio State vedlo po každé čtvrtině, v poločase vedlo pouze 24:14, ale ve druhém poločase přestřílelo Nebrasku 28:3 a dosáhlo dominantního vítězství.

Kornhuskeři se ukázali jako sebevědomí, protože ve schématu Scotta Frosta vedou rozehrávači Adrian Martinez a Luke McCaffrey. Nebraska napochodovala 75 yardů ve čtyřech hrách na úvodní touchdown, který trval méně než 2 minuty. Nebraska se i nadále věnovala této hře po zemi, ale Ohio State se v průběhu čtyř čtvrtin utáhlo, ve zbytku utkání povolilo pouze jeden touchdown a zajistilo si vítězství díky několika ztrátám míče ve druhém poločase.

Hlavní dějovou linií vycházející z vítězství je fantastický debut rozehrávače státu Ohio Justina Fieldse v roce 2020. Fields, který se do závodu o Heismanovu trofej zapojil pozdě, byl bezchybný. Zkompletoval 20 z 21 přihrávek na 276 yardů a dva touchdowny, přičemž jediným neúspěchem byl rádoby touchdown, který mu vypadl v koncové zóně. Nejvíce se spojil s Garrettem Wilsonem (sedm catches, 129 yardů, jeden touchdown) a Chrisem Olavem (šest catches, 104 yardů), ale nejlepším momentem dne byl touchdown s prstem na noze od nováčka Jaxona Smithe Njigby.

Fieldsovi také chyběly dva yardy, aby se stal s 54 yardy na 15 týmových pokusů nejlepším běžcem týmu, což bude pro Buckeyes další bod, o kterém se bude po vítězství mluvit. Trenéři Ohia sice zdůrazňovali, že je důležité nespoléhat se v útoku na Fieldse, ale ten je prostě příliš dobrý svýma nohama na to, aby nebyl důležitým faktorem. I když je výzev k navrženým běhům málo, dokáže získat první downy, když se hra rozpadne, a prodloužit hru nohama s pohledem upřeným do pole a spojit se s receivery v pohybu. Snaha nahradit přínos JK Dobbinse na pozici running backa zatím probíhá ve výboru, kde Master Teague, Trey Sermon, který přestoupil z Oklahomy, a nováček v červeném triku Steele Chambers dohromady nastříleli 128 yardů při 27 pokusech.

Ale to je opět nabitá kritika, protože mít rozehrávače, který dokáže nejen dodat každou přihrávku na pětníku, ale i uvolnit se pro touchdown nohama, není špatná věc. Chtěl by stát Ohio raději větší produkci od svých runningbacků? Určitě. Ale nikdo si nestěžuje na všestranný talent pod centrem v Columbusu v Ohiu.

Za zmínku stojí ještě tři věci, které se týkají hry:

Obrana Nebrasky vypadá mnohem lépe

Kornhuskers do toho dali všechno, zejména vepředu, a zaslouží si určitou zásluhu na tom, že hra po zemi státu Ohio zde v úvodu vypadala trochu nesourodě. Obrana Nebrasky je již delší dobu slabinou a její výkon by mohl být více než jen zvýšeným úsilím tváří v tvář špičkovému soupeři. Pokud se Nebrasce podaří proniknout a být solidní proti běhu, pak to bude příjemný doplněk k útočnému útoku po zemi a Huskers se stanou větší hrozbou na západě Big Ten.

Dvojice Martinez-McCaffrey způsobí bolesti hlavy

Když Scott Frost debutoval s tímto dvoučtvrtečním útokem, kde oba hráli aktivní roli v rozehrávce, vyslal každému budoucímu soupeři varovný výstřel. Čas na přípravu a přizpůsobení se soupeřům je omezený a obránci teď budou mít o čem přemýšlet, když budou na hřišti č. 2 a č. 7 současně.

Poučte Chrise Olaveho o oxidu uhličitém

Podle vysílání stanice FOX byl jeden z důvodů, proč si Olave po sezoně změnil číslo dresu na č. 2, aby mohl být „CO2“. Proč? Opět podle vysílání Olave řekl, že chce být CO2, protože „je připraven explodovat“. I když souhlasíme s tím, že je jedním z nejlepších wide receiverů v zemi a je připraven na průlomovou sezónu, je důležité poznamenat, že oxid uhličitý není hořlavý ani vznětlivý.

CBS Sports byl po celou dobu s vámi a aktualizoval tento příběh o nejnovější informace ze zápasu Ohio State vs. Nebraska. Sledujte ji zde a dozvíte se zajímavosti ze zápasu.