Obrat problémy trápí Duke fotbal v bizarní ztrátě Georgia Tech

ATLANTA, GA-V sezóně, která byla všechno, jen ne normální, jste opravdu nemohli očekávat, že se příliš liší při vytváření primetime matchup s dvojicí dvou vyhrát konference nepřátel. I když výjimečnost možná není dostatečným popisem tohoto zápasu.

Přes osm kombinovaných obratů, velké hry, obranné skóre a dokonce i výpadek proudu vyšla Georgia Tech v sobotu večer na stadionu Bobbyho Dodda z chaosu vítězně, porazila Duke 56:33 a ukončila sérii tří porážek v řadě. Blue Devils se konečně vrátili do hry po týdnu pauzy a zrušeném zápase s Wake Forest, který jim dal dva týdny volna.

První quarterback Jeff Sims zažehl útok Georgia Tech s celkovými 254 yardy a třemi přihrávkami, zatímco Jahmyr Gibbs přidal 139 yardů útoku a dva skóre. Běžící bek Duke Mataeo Durant dvakrát našel endzónu a Chase Brice hodil 273 yardů, ačkoli útočné potíže Blue Devils byly stále patrné, protože lídr NCAA v počtu týmových obratů pětkrát zahodil míč.

Ve třetí čtvrtině to vypadalo zajímavě, když se Brice spojil s Jarrettem Garnerem na 28 yardový touchdown a přiblížil Duke na rozdíl dvou yardů, avšak Yellow Jackets převzali kontrolu nad závěrečnými 17 minutami hry. Sims vedl svůj útok ve třech po sobě jdoucích bodech ve čtvrté čtvrtině, aby zpečetil vítězství.

Když Duke potřeboval útok nejvíce v závěru, jeho útok se nedokázal dostat přes 14 yardů s Bricem pod centrem po zbytek cesty.

Modří ďáblové (2-7, 1-7 v ACC) vypadali přesně jako tým, který dva týdny nehrál. Velké konverze třetích downů poháněly Yellow Jackets, zatímco Gibbs se na historickém Grant Field dostal s auty o délce 61 a 26 yardů k výplatě. Pouhý pohled na box skóre by naznačoval, že výbuch, protože Duke získal pouze 12 yardů a jeden první down prostřednictvím tří útočných sérií.

„Jsme docela vyčerpaný fyzicky na mnoha pozicích, takže jsem udělal několik rozhodnutí, ne jít živé taktizování, ne skrumáž žádné přes tu dlouhou přestávku,“ řekl hlavní trenér David Cutcliffe. „Prostě jsem si myslel, že to nedokážeme, a tak jsme to neudělali. Trénovali jsme dobře, ale myslím, že když se pustíte do dohrávání sacků, dohrávání drivů, dohrávání běhů, dohrávání catchů, dohrávání coverů a dohrávání tackles. To, co vás zlepší, je jít do toho; hrát zápasy.“

Někdy však stačí jedna hra, která se vám vydaří, a podruhé v tomto roce dostali Blue Devils dárek od soupeřova punt returnera. Peje‘ Harris dovolil, aby se prudký punt Portera Wilsona odrazil od jeho ramenních chráničů do endzóny, kam okamžitě dorazil Shaka Heyward, aby spadl na volný míč a získal touchdown. Tolik potřebná chyba Georgie Tech zmírnila dostatečný herní tlak, aby se hosté mohli vrátit do hry.

V jednu chvíli se hra začala zdát normální. Obrana Dukeu využila jiskry v podobě přihrávek a vynutila si po sobě jdoucí tři outy, zatímco Brice na začátku druhé čtvrtiny posunul útok na území Georgie Tech a chtěl zlomit nerozhodný stav 14:14. V závěru druhé čtvrtiny se však podařilo soupeři vyrovnat. Nicméně velký úder na signálního volajícího Dukea poslal Brice do lékařského stanu a následný třetí down snap proplul nad hlavou záložníka Gunnara Holmberga, kde Yellow Jackets získali zpět a skórovali o pět her později.

„Měl jsem pocit, že jim běh opravdu dobře sedí,“ řekl Durant o tom, jak se útok vyvíjel v průběhu hry. „Jako útok jsme prostě hráli dál, a jakmile jsme v tom druhém poločase dostali rytmus, bylo pro ně těžké nás zastavit. Jelikož jsme měli měsíc pauzu, snažili jsme se dostat zpět do rytmu. Jakmile nám to začalo klapat, klapalo nám to dobře.“

Nemuselo trvat dlouho, než se Georgia Tech (3-5, 3-4 v ACC) vzdala svého vedení, Brice se vrátil, aby zorganizoval šest zápasů, 63 yardů skórování a vyrovnat hru na 21. Omezená kapacita fanoušků mohla jen sledovat, jak se závěrečné minuty vyvinuly v divoký dvouminutový dril.

Jackson Hubbard poslal následující výkop směrem k postranní čáře Yellow Jackets a kopající Dontae Smith se pokusil chytit míč mimo hřiště, což by mělo za následek trestný kop mimo hřiště. Bylo však zjištěno, že Smith chytil míč v zámezí před vystoupením, čímž přišpendlil tým Georgia Tech na jeho vlastní čtyřyardovou čáru.

Získejte přesčasy, veškerou atletiku Duke

Přihlaste se k odběru našeho redakčně upraveného týdenního zpravodaje. Zrušit kdykoli.

O dvě hry později Heyward opět zasáhl a zastavil Jordana Masona v endzóně, čímž získal pro Duke první vedení v zápase.

Modří ďáblové, kteří v souboji týmů ze spodních pater tabulky ACC nemohou nechat soupeře dělat všechny chyby, opláceli, když se Damond Philyaw-Johnson pokusil poctivě chytit míč na zemi. Předsezónní nejlepší hráč ACC zachránil hru tím, že sebral míč a sotva se udržel mimo endzónu, ačkoli Yellow Jackets nakonec v endzóně získali Briceův fumble a ujali se vedení 28:23.

„Myslím, že to zvládli dobře,“ řekl Cutcliffe. „V žádném případě to nebylo dokonalé, ale až do samého konce neztratili ducha, bojovnost a víru, že mohou vyhrát.“

Jen proto, aby potrestali fanoušky, kteří nutně potřebovali výlet do stánků s koncesemi, si Georgia Tech vynutila punt, jen aby ho vzápětí vrátila Dukeovi zákrokem Michaela Cartera II. Charlie Ham přidal field goal, čímž završil bizarní první poločas a poslal Blue Devils do šatny se ztrátou dvou bodů.

Několikrát se Georgia Tech ocitla ve svízelných situacích při třetím downu, ačkoli se zdálo, že Duke nikdy nedokáže přepnout a vynutit si punty. Mnoho ze Simsových 108 spěchajících yardů v noci pomohlo Yellow Jackets proměnit 9 ze 14 pokusů o třetí down, uniknout obráncům Blue Devil, aby se vyškrábali na dlouhé konverze.

„Rozhodně jsme se snažili omezit jeho schopnosti , zejména v read option a věcech, které rádi dělají,“ řekl Carter o herním plánu pro Simse. „Prostě jsme tam drželi obránce a snažili se ho donutit, aby odevzdal míč.“

Georgia Tech pokračovala v útočném tempu z přestávky dvěma touchdowny během čtyř jízd ve třetí čtvrtině a dokázala získat odstup díky problémům Duke s obraty. Zpětné drivy Modrých ďáblů skončily na území soupeře díky zachycení Brice a ztrátě míče Deona Jacksona. Další mentální chyba způsobila třetí ztrátu míče Duke, když Eli Pancol ztratil přihrávku hozenou dozadu. Yellow Jackets s ním zacházeli jako s živým míčem, zatímco Blue Devils ne, čímž získali míč do svého držení a nakonec i vedení 42:33.

„Je jasné, že když otočíte míč, není to ideální,“ vysvětlil Cutcliffe. „Myslím, že na začátku jsem ho hodil opravdu dobře. Vždycky byste byli rádi, kdyby se vám některé věci vrátily, ale měli jsme také pády v nevhodnou dobu, pár lidí minul. Dnes hodil spoustu skvělých míčů, ale musíme se prostě podívat na celou jeho práci.“

Zatímco pro studenty Duke skončilo semestrální vyučování, fotbalový tým se vrátí do Durhamu a bude se připravovat na utkání se státem Florida, které se uskuteční příští sobotu v Den seniorů. Modří ďáblové Seminoles během 18 předchozích střetnutí nikdy neporazili a kolem tohoto zápasu by měla panovat nejistota, protože víkendový zápas Floridy State proti Virginii byl odložen kvůli problémům se systémem COVID-19.