LeBron se stal číslem 1. 2. vánočním střelcem, Lakers porazili Mavs 138:115

APDec 25, 20203 Minute Read

LeBron vysvětluje, jak víno ovlivňuje jeho střelbu trestných hodů

LeBron James vtipkuje, že musí pít víno, aby změnil svou střelbu trestných hodů, zejména po dnešním vzdušném míči na čáře.

LOS ANGELES — – Když LeBron James při odchodu z palubovky Staples Center po posledním vysokém vánočním vítězství kontroloval statistiky, zjistil, že Lakers nastříleli 138 bodů, přičemž on jich dal pouhých 22.

Šampioni NBA už teď vypadají, že by letos mohli být ještě lepší. V jejich druhém zápase nové sezony neměl šanci držet krok ani Luka Dončič.

Anthony Davis nastřílel 28 bodů a James se stal druhým nejlepším vánočním střelcem v historii NBA při vítězství Los Angeles Lakers nad Dallasem Mavericks 138:115.

Montrezl Harrell dal 17 ze svých 22 bodů ve druhém poločase a Dennis Schröder 18 bodů a šest asistencí ve druhém silném zápase obou nových posil šampionů. Los Angeles přestřílelo Dallas 53:27 a své první vítězství v sezoně uzavřelo dominantní čtvrtou čtvrtinou.

„Máme schopnost, kdy můžeme mít čtyři, možná i pět hráčů, kteří mohou kdykoli v noci dát dvacet bodů,“ řekl James. „Pokud bráníme a jsme efektivní, je to krásně vidět.“

Doncic ve své první hlavní roli ve výkladní skříni vánočního večera NBA za Dallas zaznamenal 27 bodů a sedm asistencí. Josh Richardson a Trey Burke dali po 17 bodech, když Mavs začali zápasem 0:2 a v závěru uvadli.

Dallas měl o tři útočné doskoky méně než Harrell, který jich měl pět.

„Nemůžete vyhrát zápas, kde jsou body z druhých šancí 35:0,“ řekl Dončič. „Je to tak jednoduché. Když budeme boxovat, vyhrajeme zápas.“

Lakers byli od úvodní rozehrávky agresivní a přesní, v poločase vedli 69:57 a trefovali 61,4 % střel. Dončič dal v prvním poločase 3 z 10, ale ve třetí čtvrtině dal dohromady s Burkem 22 bodů a udržel zápas v těsném závěsu.

„Čím víc spolu budeme hrát, tím víc věcí nám bude docházet,“ řekl Davis. „Loni jsme se pyšnili tím, že jsme neprohráli dvakrát za sebou, takže jsme chtěli přijít a ujistit se, že to dokážeme.“

HOLIDAY CHEERS

James se posunul na druhé místo za Kobeho Bryanta v počtu bodů nastřílených o Vánocích, když ve třetí čtvrtině předstihl Oscara Robertsona. James má na kontě 383 bodů v 15 vánočních zápasech, zatímco Bryant 395 bodů v 16 svátečních vystoupeních.

TIP-INS

Mavericks: Kristaps Porzingis je na tripu Mavericks, zatímco se zotavuje z říjnové operace kolena. Trenér Rick Carlisle uvedl, že lotyšský dlouhán „dělá neustále pokroky. Jsem přesvědčen, že do jeho návratu zbývají týdny, ne měsíce (ale to je vše, co vám řeknu. Má před sebou ještě kus cesty.“ … Toto bylo jediné plánované střetnutí Dallasu s Lakers v této sezóně.

Lakers: Davis byl v první čtvrtině nešťastně udeřen loktem do obličeje Burkem. Měl rozražený ret, ale zůstal na místě. … ESPN uvedla, že Schröder už zahájil jednání o prodloužení smlouvy s LA, a německý obránce potvrdil, že by „rád“ podepsal dlouhodobou smlouvu: „Jen to musí být fér na obou stranách.“ … Wesley Matthews, Marc Gasol a Alfonzo McKinnie zaznamenali své první body za Lakers poté, co v úvodním utkání nebodovali. … Na stříbrnobílé vánoční dresy s modrými akcenty si oblékli pudrově modrou rozcvičku.