Leading the Way in Trauma Therapy

EMDRIA-Accredited training in EMDR Therapy — the complete course, including all parts as well as the required consultation.

52 CE (nepovinné)

Jedná se o praktický výcvik klinických dovedností pro používání EMDR a její integraci do vašeho psychoterapeutického přístupu — u dospělých i dětí. Tento výzkumem podpořený špičkový výcvikový program se vyznačuje:

 • Přesahuje kritéria EMDRIA pro výcvik v EMDR terapii.
 • Žádné „části“ nebo „úrovně“ — jedná se o celý balíček, včetně všech požadovaných konzultačních hodin.
 • Bonusové školicí moduly o práci s attachmentem a technice flash.
 • 52 kontaktních hodin během několika měsíců na podporu zvládnutí.
 • Dva celé dny před EMDR o přístupu k léčbě traumatu a intervencích.
 • Malá velikost skupiny (max. 36 osob, většina kurzů je menší).
 • Poměr instruktorů k účastníkům minimálně 1:10.
 • Včetně učebnice a dalších materiálů.
 • Konkurenční cena.
 • Varianta školení na místě minimalizuje cestovní náklady vaší skupiny.
 • Varianta školení online eliminuje cestovní náklady.

Školící program zahrnuje přednášku, demonstraci, praxi ve třídě a praxi na pracovišti s vašimi klienty. Jedná se o zážitkové školení a součástí výuky je nácvik intervencí s ostatními účastníky. Vzhledem k tomu, že účastníci během praktických sezení pracují na vlastních materiálech, někteří jedinci uvedli, že jejich účast vedla k tomu, že čelili osobním problémům; účastníci jsou vždy zodpovědní za to, co v hodině prozradí.

Školení může být poskytnuto na vašem místě. Plánování je flexibilní a může být navrženo tak, aby vyhovovalo potřebám vaší organizace nebo skupiny. Kompletní dokumentaci ke kurzu naleznete zde.

Cíle:
Účastníci budou schopni:

 • Identifikovat klienty, kteří jsou připraveni na EMDR; a připravit klienty na EMDR.
 • Vést sezení EMDR.
 • Řešit problémy při sezení, které neprobíhá hladce.
 • Využívat EMDR u široké škály klientů, jejichž současné problémy nějakým způsobem souvisejí s traumatem a/nebo ztrátou.
 • Zapojit EMDR do komplexního přístupu k léčbě informované o traumatu.

Odborná osnova, popis a podrobná dokumentace

Školitelé: Ricky Greenwald, PsyD | Rebecca Chapman, PsyD | Mary L. Froning, PsyD | Annie Monaco, LCSW-R | Judy Greenberg, MEd | Cynthia Arnold, LCMHC | Elizabeth Davis, LCAT | Ann Beckley-Forest, LCSW-R | Lindsay Farrar, LMHC

Text books:
Greenwald, R. (2007). EMDR Within a Phase Model of Trauma-Informed Treatment (EMDR v rámci fázového modelu léčby založené na traumatu). NY: Haworth. (přiloženo k učebním materiálům)
Shapiro, F. (2017). Terapie desenzitizací a přepracováním očních pohybů (EMDR): Základní principy, protokoly a postupy, 3. vydání. NY: Guilford.

Kdo se může zúčastnit: Školení EMDR se mohou zúčastnit odborníci v oblasti duševního zdraví (psychologové, sociální pracovníci, poradci, pároví &rodinní terapeuti, terapeuti expresivních umění, psychiatři, psychiatrické sestry atd.), kteří mají licenci (nebo certifikát či registraci) svého státu (nebo provincie či země) pro samostatnou praxi. Školení je otevřeno také pokročilým postgraduálním studentům, stážistům a dalším odborníkům v oblasti duševního zdraví, kteří jsou na cestě k získání licence, s podpůrným dopisem od jejich nadřízeného. Toto školení je určeno účastníkům na všech profesních úrovních (začátečníci, středně pokročilí, pokročilí). Trauma Institute & Child Trauma Institute vám zodpoví dotazy týkající se způsobilosti k účasti na školení.

Čas do ukončení: Obvykle absolvujete školení EMDR se svou skupinou podle plánu. Pokud byste však jeden nebo více dnů zameškali, budete mít na doplnění jeden rok od prvního školení (9 měsíců u online školení). Ve výjimečných případech a se souhlasem TI & CTI.

Doplnění může být povoleno až na další rok: Balíček školení k certifikaci EMDR: Nabízíme příplatkový balíček školení EMDR Certification zahrnující všechny dodatečné (po školení EMDR) individuální konzultace, skupinové konzultace a EMDRIA CE, které jsou nutné k získání kvalifikace EMDR Certification. Na tento balíček se vztahuje sleva 200 USD, pokud si jej zakoupíte předem společně se školením EMDR. (Není k dispozici pro všechny programy.)

Blížící se školení:

Jaro 2021 (od 29. března) – online
Střední čas. Ve dnech 29.-30. března, 26.-29. dubna, 1. června, 28. června. Všechny dny jsou od 9 do 17 hodin středoevropského času (10:00-18:00 východoevropského času). Spolupořádá R. Cassidy Seminars. Školitelé: Mgr: Cynthia Arnold, LCMHC, a Rebecca Chapman, PsyD. Cena zahrnuje CE. Školení způsobilé pro stipendium sociální spravedlnosti. K dispozici je platební plán. 1725 USD, cena za včasné přihlášení 1525 USD do 15. března. Klikněte pro registraci.

Jaro/léto 2021 (od 10. dubna) – online
východního času. Pouze o víkendech. Termíny: 10.-11. dubna, 15.-16. května, 22.-23. května, 27. června, 25. července. Všechny dny jsou od 9:00 do 17:00. Spolupořádá R. Cassidy Seminars. Instruktoři: Lindsay Farrar, LMHC, a vyučující Trauma Institute. Cena zahrnuje certifikáty CE. Školení způsobilé pro stipendia sociální spravedlnosti. K dispozici je platební plán. 1725 USD, cena za včasné přihlášení 1525 USD do 27. března. Klikněte pro registraci.

Jaro/léto 2021 (od 10. května) – online
východního času. Pouze ve všední dny; bez pátků. Květen 10-11, červen 7-10, červenec 5, srpen 2. Všechny dny jsou od 9:00 do 17:00. Spolupořádá R. Cassidy Seminars. Instruktoři: Ricky Greenwald, PsyD, a pracovníci Trauma Institute. Cena zahrnuje certifikáty CE. Školení způsobilé pro stipendia sociální spravedlnosti. K dispozici je platební plán. 1725 USD, cena za včasné přihlášení 1525 USD do 26. dubna. Klikněte pro registraci.

Jaro/léto 2021 (od 17. května) – online
pacifického času. Termíny: 17.-18. května, 21.-24. června, 26. července, 23. srpna. Všechny dny jsou od 9:00 do 17:00 pacifického času. Spolupořádá R. Cassidy Seminars. Školitelé: Mgr: Cynthia Arnold, LCMHC, a Kym Lasser-Chere, LMHC. Cena zahrnuje CE. Školení způsobilé pro stipendium sociální spravedlnosti. K dispozici je platební plán. 1725 USD, cena za včasné přihlášení 1525 USD do 3. května. Klikněte pro registraci.

Jaro 2021 (od 17. května) – online
Východní čas, pouze dopoledne. Termíny: 17.-20. května, 13.-16. června, 20.-23. června, 19.-20. července, 30.-31. srpna. Všechny dny jsou od 9:00 do 12:30 východního času. Spolupořádá R. Cassidy Seminars. Školitelé: Ricky Greenwald, PsyD, a vyučující Trauma Institute. Cena zahrnuje CE. Školení způsobilé pro stipendia sociální spravedlnosti. K dispozici je platební plán. 1725 USD, cena za včasné přihlášení 1525 USD do 17. dubna. Klikněte pro registraci.

Podzim 2021 (od 13. září) – online
Východní čas, pouze ve všední dny; bez pátků. 13.-14. září, 4.-7. října, 1. listopadu, 29. listopadu. Všechny dny jsou od 9:00 do 17:00 východního času. Spolupořádá R. Cassidy Seminars. Školitelé: Ricky Greenwald, PsyD, a pracovníci Trauma Institute. Cena zahrnuje certifikáty CE. Školení způsobilé pro stipendia sociální spravedlnosti. K dispozici je platební plán. 1725 USD, cena za včasné přihlášení 1525 USD do 13. srpna. Klikněte pro registraci.

Podzim 2021/Zima 2022 (od 7. října) – online Pro expresivní terapeuty.
Východní čas. Termíny: 7.-8. října, 25.-26. listopadu,29.-30. prosince, 15. prosince, 26. ledna. Všechny dny jsou od 9:00 do 17:00. Spolupořádá R. Cassidy Semináře. Školitelé: Mgr: Elizabeth Davis, MS. Cena zahrnuje CE. Školení způsobilé pro stipendium sociální spravedlnosti. K dispozici je platební plán. 1725 USD, cena za včasné přihlášení 1525 USD do 7. září. Klikněte pro registraci.

Speciální potřeby:

Jinak jsou plánována pouze uzavřená školení (např. pro agenturu nebo instituci). Chcete-li naplánovat školení pro svou skupinu, obraťte se na Trauma Institute/Child Trauma Institute. Školení mohou pořádat i jednotlivci a získat slevu na školné.

Příspěvek na blogu: Jak nakupovat školení EMDR

Příspěvek v blogu: Jak nakupovat školení EMDR?

Poznámka o nákladech na školení a o tom, proč si vybrat právě toto školení: USD/účastníka představuje toto školení značnou investici. Náklady jsou tak vysoké kvůli poměru instruktor:účastník a počtu hodin. V některých lokalitách se k tomu ještě něco málo připočítává na pokrytí cestovného instruktora. I tak je cena výrazně nižší než u srovnatelných programů, přičemž nabízí více materiálů, malou velikost skupiny a 10 konzultačních hodin, které jsou vyžadovány pro absolvování školení EMDR. Také školení Trauma Institute & Child Trauma Institute mohou být nabízena ve vaší lokalitě nebo online, což snižuje nebo eliminuje vaše náklady spojené s cestováním.

Nejdůležitější však je, že toto školení je navrženo tak, aby maximalizovalo vaši schopnost dobře provádět EMDR a vést léčbu tak, aby bylo možné EMDR vhodně používat. EMDR je komplexní intervence, která vyžaduje mnoho školení a praxe pod dohledem, abyste ji skutečně zvládli. Byli jsme průkopníky kompletního školení EMDR, které se stalo standardem v celé zemi. Jsme přesvědčeni, že náš program představuje vynikající hodnotu pro vaši investici do školení.

Při nákupu školicího programu EMDR je důležité porovnat kvalitu, náklady a míru dokončení. Ty všechny se dosti liší a školicí program, který na první pohled vypadá dobře, může mít rozsáhlé skryté náklady a/nebo nízkou míru dokončení. „Dobrá nabídka“ není tak dobrá, pokud je investice promarněná.

 • Kvalita. Jsme přesvědčeni, že náš program je vysoce kvalitní, a náš školicí model je hojně napodobován. Neexistují však žádné údaje, které by přímo prokazovaly převahu některého základního školicího programu EMDR nad jiným.
 • Náklady. Náklady na náš program jsou všechny předem a transparentní a zahrnují učebnici a všechny potřebné konzultace. Jedná se o kompletní balíček; nejsou zde žádné další náklady.
 • Míra dokončení. Od roku 2004, kdy jsme zahájili sledování, z více než 700 terapeutů, kteří nastoupili do některého z našich školicích programů EMDR, jich 98,4 % dokončilo v plánovaném termínu (obvykle do 4-8 měsíců) a 99,1 % dokončilo v následujícím roce (obvykle do 18 měsíců), k 9/2013.

Certifikace v EMDR: Mezinárodní asociace EMDR (EMDRIA) nabízí certifikační osvědčení pro pokročilé terapeuty vyškolené v EMDR. Certifikace vyžaduje absolvování školicího programu schváleného organizací EMDRIA (jako je tento), praxi s klienty, konzultace zaměřené na EMDR a průběžné vzdělávání schválené organizací EMDRIA. Informace o certifikaci naleznete na webových stránkách EMDRIA.

Nabízíme balíček pro certifikaci EMDR zahrnující všechny požadované konzultace a kredity EMDRIA CE. Tento kurz lze absolvovat jako doplněk k základnímu výcviku v terapii EMDR nebo později.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.