Jste připraveni na skutečně zábavný a užitečný e-mail?

Savannah, Georgia je na mém cestovatelském seznamu od chvíle, kdy jsem se poprvé setkala s turistickou radou Savannah na konferenci Women in Travel Summit 2017. Město mi připadalo naprosto nádherné a okouzlující, podobné Santa Fe nebo New Orleans, což mě okamžitě upoutalo. S radostí mohu oznámit, že splnilo to, co se o něm říkalo – od prvního pohledu na španělský mech jsem se do Savannah zamilovala.

Pokud hledáte ideální destinaci na prodloužený víkend pro jakoukoli příležitost, Savannah Georgia je vaše místo! Toto jižanské město je díky svým přírodním krásám, zajímavým aktivitám a přátelské místní atmosféře vhodné pro rodiny, rozlučky se svobodou nebo romantickou dovolenou. Rozhodla jsem se navštívit Savannah v rámci dámského víkendového výletu a ukázalo se, že je to ideální místo pro odpočinek s mou nejlepší kamarádkou!

Zde je můj ideální itinerář + průvodce pro strávení 2 dokonalých dnů v Savannah v Georgii!

Co najdete v tomto příspěvku

Ráno: Káva a toulky Forsythovým parkem

Snad nejikoničtější částí Savannah je Forsythův park, rozlehlý centrální park lemovaný proslulými starými stromy porostlými španělským mechem. Tento park je obklopen sídly z 20. století, z nichž mnohá byla zrekonstruována. Jsou prostě ohromující! Procházka po celém okraji parku zabere asi půl hodiny, ale pokud se zastavíte a budete fotografovat nebo odpočívat, klidně vám to může zabrat celé dopoledne!“

Před cestou do Forsyth Parku doporučuji zajít na kávu. Pokud jdete pěšky z centra Savannah, velmi jsem si pochutnala na studené kávě z Collins Quarter, kde mají pohodlné okénko, kde si ji můžete vzít a odnést. Další dobrou volbou je útulná kavárna Sentient Bean na jižním konci parku nebo můžete zkusit Henny Penny, což je rozkošný napůl umělecký ateliér, napůl kavárna, ve čtvrti Metropolitan. Pokud budete v Savannah náhodou v sobotu, ve Forsyth Parku se koná malý farmářský trh, kde si můžete ke kávě koupit nějakou pečenou dobrotu.

V centru parku se nachází krásná fontána a velký pomník obklopený pohodlnými železnými lavičkami, které jsou ideální pro pozorování lidí a popíjení ranní kávy. Začněte své 2 dny v Savannah pomalým tempem, stejně jako to dělají místní! Když sluneční světlo proniká skrz španělský mech, vaše srdce omdlí nad jeho krásou a kouzlem. Tohle je opravdu krásné místo!“

Odpoledne: Poté, co se dostatečně posilníte kofeinem a dokončíte prohlídku Forsyth Parku, vydejte se na západ k hlavní budově Savannah College of Art and Design

. Tato známá také jako SCAD je známá a prestižní umělecká vysoká škola, která je významným zaměstnavatelem ve městě a je zodpovědná za velkou část nedávného městského rozvoje v okolí centra. Její kampus zahrnuje více než 50 budov a malebný areál stojí za to, abyste se jím během 48 hodin v Savannah prošli.

Návštěvníci si mohou prohlédnout venkovní umělecké instalace v zeleni kampusu na West Turner Boulevard. Během naší návštěvy byla na zeleni fascinující instalace černého zrcadla No Access od Toma Burra. Zdálo se, že jde jen o černé kovové panely, ale když jste se na ně podívali přes černé zrcadlo jako na mobilní telefon, rázem se proměnily v zrcadla. Muzeum umění vedené studenty je otevřené i pro veřejnost, je zde několik bezplatných výstav a několik placených. Podívejte se na další významné americké umělce, než se stanou velkými!“

Noc: Strašidelná prohlídka duchů

Věřte nevěřte, na jihu je univerzita, která studuje paranormální aktivity. Po dlouhodobé studii zjistili, že Savannah je díky vysoké míře paranormální aktivity nejstrašidelnějším městem v USA. Nejsem si jistá, jestli nutně věřím na duchy, ale kdyby existovalo město, které by mě přesvědčilo o tom, že duchové jsou skuteční, byla by to právě Savannah.

Nadšená, že bych mohla prozkoumat i tuto stránku historie Savannah, jsem se přihlásila na strašidelnou pěší prohlídku po staré Savannah se společností Blue Orb Tours. Skupina se sešla ve 22:00, mnoho lidí s koktejly do kelímku na posilněnou na dvouhodinovou procházku po centru Savannah. Docela snadno se vyděsím, takže jsem byla ráda, že náš průvodce Adam vložil do prohlídky spoustu humoru a vtipů – to zmírnilo ty děsivější kousky.

Naše strašidelná pěší prohlídka Savannah měla několik zastávek u budov v centru města, včetně náměstí Calhoun Square, domu Sorela Weeda, hřbitova Colonial Park a několika dalších míst. Na každé zastávce nám náš průvodce vyprávěl příběh o tom, jak se toto místo stalo strašidelným. Nejstrašidelnější byl dům Mercera Williamse, ke kterému se váže několik strašidelných příběhů. V jednom případě byl prý duchem posedlý malý chlapec, který skočil ze střechy a při pádu se nabodl na sloupek plotu. V tomto domě také žil bohatý Jim Williams, který zavraždil svou milenku, a později byla podle této historky natočena filmová verze Půlnoc v zahradě dobra a zla s Kevinem Spaceym v hlavní roli.

Ráno: Snídaně a projížďka na kole

Druhý den v Savannah začněte pomalým brunchem. Jednou z nejlepších částí pobytu na jihu je nasávání místní kultury a nedělní rána mohou být docela pomalá. Udělejte si pohodu! Během našeho pobytu v Savannah jsme vyzkoušeli několik různých brunchových podniků. Pokud bydlíte v centru města, moc se mi líbil brunch v restauraci Little Duck Dinner poblíž náměstí Market Square. Celá dobře zařízená restaurace ve stylu art deco je kulisou pro jejich kompletní menu, které nabízí snídaně po celý den!“

Poté, co se nasytíte snídaní, naskočte na pronajaté kolo a projeďte se k jedné z nejkrásnějších částí Savannah – hřbitovu Bonaventure. Tato projížďka na kole je z velké části rovinatá a trvá asi 30 minut v každém směru. Když si představíte historický jih, je tento park téměř totožný s tím, co si představíte ve své mysli. Veřejný hřbitov má rozlohu přes 100 akrů a leží na břehu řeky Wilmington, přičemž vstup je zdarma každý den od 8 do 17 hodin. Je to překvapivě klidná a historická projížďka mezi bujnými jižanskými stromy.

Odpoledne: Historická procházka

Svou téměř 300letou historií je Savannah jedním z nejstarších a nejhistoričtějších měst v USA. Byla by škoda se do této historie během dvou dnů v Savannah trochu neponořit, zvláště když je zde k prozkoumání tolik různých epoch. Zdejší architektura je fascinující, historie občanské války je plná příběhů a pro temnější pohled na pozadí Savannah to bylo jedno z hlavních měst zapojených do obchodu s otroky.

Ny jsme se rozhodli pro prohlídku Stopy otroctví, kterou pořádá místní podnik vlastněný POC a na kterou se můžete přihlásit přímo u vedoucího prohlídky. Pod vedením bývalé hlasatelky a historičky otrokářství Vaughnette Goode-Walkerové jsme měli to štěstí, že jsme ten den byli na prohlídku přihlášeni jako jediní, takže se jednalo o soukromou historickou prohlídku! Struktura prohlídky je volná, ale hluboce poučená s častými zastávkami a vyprávěním o životě černých Afričanů v Savannah v letech 1700 a 1800.

Ačkoli tato prohlídka byla vrcholem mého pobytu v Savannah, týká se temných a znepokojivých témat americké historie a zejména běloši by měli být připraveni na to, že se budou cítit nepříjemně, co to znamená. Myslím, že pro všechny lidi, ale zejména pro bělochy, je hluboce důležité ponořit se do těchto příběhů, protože dodnes hluboce ovlivňují naši společnost, a proto to byla jedna z mých nejoblíbenějších aktivit v Savannah.

Vaughnette odvedla úžasnou práci, když propojila otrokářskou historii Savannah se strukturami moci, které přetrvávají dodnes, jako jsou banky a instituce, z nichž mnohé byly založeny během obchodu s otroky. Před prohlídkou jsem si také poslechla podcast Uncivil, který převypráví příběhy občanské války z pohledu barevných lidí. Kdybych měla v Savannah podniknout nějakou aktivitu, kterou bych si určitě zasloužila, byla by to právě tato prohlídka!“

Noc: Nákupy, večeře a nápoje na Bull Street

Jakmile skončíte s pěší prohlídkou, vydejte se na Bull Street, jednu z hlavních dopravních tepen v centru Savannah. Na Bull Street se nachází několik malých parků/náměstí s památníky každých několik bloků. Nabízí návštěvníkům možnost projít se historií Savannah! Na Bull Street se také nachází mnoho nejroztomilejších savannahských butiků, restaurací a obchodů. Touto ulicí jsme se během našeho výletu prošli několikrát, protože náš AirBnb se nacházel nedaleko, a pokaždé jsme zavítali do několika různých obchodů nebo restaurací. Toto je několik mých oblíbených butiků a obchodů v Savannah v Georgii:

   • ShopSCAD: Satchel: Místně vyráběné kožené zboží v úžasné škále barev a stylů
   • 24e Design Co.: Super módní obchod s bytovými dekoracemi s novými i vintage kousky
   • East & Up: Dobře vybíraný obchod s vintage oblečením a doplňky (na obrázku výše)
   • Measure: Útulný malý obchod s látkami
   • Mamie Ruth: Dlouholetý butik s oblečením a šperky
   • 13 Secrets: Místní a dálkový butik s ručně vyráběnými šperky

Savannah má živou potravinovou a kulinářskou scénu, kterou můžete prozkoumat během své dvoudenní návštěvy. Vlastně mě překvapilo množství skvělých restaurací, ze kterých si můžete vybírat! Většina vysoce hodnocených restaurací je soustředěna v historickém centru města, ale spousta dobrých možností je i mimo něj.

Na Bull Street bych doporučil několik restaurací. Na stejném místě, které jsem zmínil výše, v Collinsově čtvrti, jsou také vynikající možnosti večeře! Nenechte si ujít jejich nabídku alkoholických koktejlů a na začátek si objednejte nějaký předkrm! Jen o pár bloků dál je další dobrá možnost- Public Kitchen & Bar. Úžasný interiér nabízí krásné prostředí a díky rozmanitým možnostem menu si zde každý najde něco pro sebe. Moc mi chutnaly jejich mušle PEI jako předkrm a dušené jehněčí kolínko bylo vše, na co jsem měl chuť!“

Moje nejoblíbenější jídlo v centru města však bylo v restauraci The Grey. Restaurace je postavena v bývalé segregované autobusové vozovně a velká část dobové výzdoby zůstala zachována, včetně vchodů do autobusů, které se otevírají na krásnou terasu. Za touto restaurací stojí geniální šéfkuchař Mashama Bailey z WOC, který se objevil v 6. sérii pořadu Chef’s Table. Jídlo je zde úžasné! Úlovek dne s pekanovou krustou byl tím nejlepším, co jsem na celém výletě jedla. Ryba byla tak máslová a rozplývala se v ústech se slanou a lahodnou pekanovou krustou. Nemohu Šedou dostatečně doporučit!“

Co vědět, než vyrazíte

Savannah má zákon o otevřených nádobách

Jediné další město v USA kromě New Orleans, kde platí zákon o otevřených nádobách, Savannah umožňuje lidem nosit alkoholické nápoje po celém městě. Mnoho barů nabízí kelímky s sebou a můžete pít i na ulici. Dělá to spoustu zábavných pěších výletů!

Oblast „downtown“ je snadno schůdná

Ačkoli Savannah vypadá na mapě velká, je VELMI snadné projít se centrem. Během našeho výletu jsme chodili téměř všude pěšky a nebyl to žádný problém. Centrum je docela kompaktní a chůze od řeky do Forsythova parku, tedy na délku centrálního místa, by trvala asi 20 minut. Odtud je to už jen asi 20 minut do Midtownu, módní foodie oblasti města. Pokud by se vám nohy příliš unavily, jsou samozřejmě k dispozici lyfty a taxíky!“

Počasí nemusí být tak teplé, jak si myslíte – ověřte si to předem!

Před cestou jsem prostě předpokládal, že na jih od Kentucky bude pro obyvatele Chicaga celoročně teplo a příjemně. Zatímco přes den na slunci to byla pravda, v noci se teploty dostaly k padesátce, takže na mé procházce za duchy bylo trochu chladno. Vrstvy jsou tady to pravé!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.