Jimmy Butler z Heat se vrací po zranění v pátek proti Mavericks

Miamští Heat mají Jimmyho Butlera zpět v základní sestavě pro páteční zápas proti Dallas Mavericks.

Butler odcestoval s Heat do Dallasu ve čtvrtek a bude hrát v pátek. Na seznamu zraněných hráčů byl uveden jako pravděpodobný, než dostal oficiální povolení hrát proti Mavericks.

Křídelní hráč All-Star se vrátil poté, co vynechal předchozí dva zápasy kvůli podvrtnutému pravému kotníku a v úterý a ve středu vynechal domácí utkání Heat proti Milwaukee Bucks.

Jelikož je Butler opět k dispozici, Heat v pátečním pátém utkání sezony proti Mavericks nastoupí v páté jiné základní sestavě: Butler, Tyler Herro, Duncan Robinson, Andre Iguodala a Bam Adebayo. Je to druhý zápas po sobě, kdy nastoupil Iguodala.

Třiatřicetiletý Butler si minulý týden při úvodní prohře sezony s Orlando Magic poranil pravý kotník, ale na Štědrý den proti New Orleans Pelicans se pokusil zranění doléčit. Butler zaznamenal čtyři body, šest doskoků a pět asistencí za 16 minut v prvním poločase při vítězství nad Pelicans 25. prosince, ale ztuhlost pravého kotníku ho donutila vynechat druhou polovinu tohoto utkání a další dva zápasy, než se vrátil na páteční zápas proti Mavericks.

Butlerův návrat Heat určitě pomůže. V 58 zápasech základní části si vytvořil týmová maxima v bodech (19,9), asistencích (6) a zcizených míčích (1,8), čímž se dostal do třetího týmu All-NBA v minulé sezóně, a poté během play-off, kdy Miami postoupilo do finále NBA, měl průměr 22,2 bodu při 48,8% úspěšnosti střelby, 6,5 doskoku, 6 asistencí a 2 zcizené míče.

Ve dvou zápasech, které Butler vynechal během úvodního týdne této sezóny, měli Heat bilanci 1-1. V 15 zápasech, které Butler vynechal v minulé sezoně, mělo Miami bilanci 6-9.

Anthony Chiang píše o Miami Heat pro Miami Herald. Navštěvoval Floridskou univerzitu a narodil se a vyrostl v Miami.