Jak pěstovat Sempervivum

Šťastné a zdravé slepice a kuřata

Jakmile se naučíte triky, jak pěstovat Sempervivum, budete se divit, proč vám to připadalo tak složité. Sempervivum jsou při všem svém exotickém vzhledu opravdu blbuvzdorné.

Existuje několik pravidel a požadavků, ale upřímně řečeno, zjistíte, že tyto krásky jsou ve svých potřebách velmi nenáročné.

Tady jsou pravidla pro nejšťastnější Sempervivum všech dob:

  • Při vší jejich schopnosti odolávat chladu, větru a suchu, jednu věc nesnesou – mokrou půdu. Pokud jsou kořeny příliš dlouho podmáčené, pokaždé uhynou.
  • Pokud máte písčitou nebo štěrkovitou půdu, budou vaše semperivie prospívat; jílovitou půdu můžete upravit hrubým pískem, pemzou nebo lávovou horninou, abyste vytvořili nezbytnou drenáž.
  • Půda na bázi hnoje nebo hnojiště nezajistí těmto typům rostlin dostatečnou drenáž – jediným řešením je vyvýšený záhon s dobře odvodněnou půdou, kterou potřebují.
  • Ideální situací je kamenná opěrná zeď, do jejíchž zákoutí na plném slunci vysadíte dohromady mnoho různých druhů Sempervivum.
  • Mulčujte lávovými kameny nebo jiným minerálním mulčem, který odvádí vlhkost z koruny.

To je vše pro pěstování Sempervivum v zemi – velmi jednoduché a nenáročné, navzdory jejich vzhledu.

Sempervivum v sukulentářských řemeslných nebo kořenových sadbách je jiný příběh, protože ve většině případů půda téměř nebude existovat a kolem sukulentní topiary, sukulentní mozaiky nebo nádob na sukulenty bude vzduch.

Použití zeminy zadržující vlhkost v takových situacích bude v pořádku.

Pro bezpečné přezimování řemesel a zajištění přežití rostlin, přestože jsou dokonale mrazuvzdorné, když jsou zasazeny v zemi, budete je muset podepřít nebo umístit řemeslo na odlehlý záhon v nějakém listí.

Více informací o tom, jak zazimovat sukulenty, najdete zde.

Ty ukládejte na zimoviště až po několika prvních mrazech, protože myši a další škůdci mohou na křehkých sukulentech napáchat velké škody.

Neudělejte tu chybu, že je budete rozmazlovat nebo přenášet do teplého domu; mnohem raději jsou ponechány samy sobě a mohou se přizpůsobit venkovním podmínkám. Z období zimního studeného odpočinku vyjdou s novou silou a vitalitou.

Sempervivum pod stínící látkou? Co to má znamenat?

Jednou věcí, kterou jsem zjistil v letošním roce s jeho podivným a matoucím průběhem počasí (extrémní srážky, pak nadměrná vedra), je, že některá moje Sempervivum vysazená v mělkých bytech a větších květináčích na plném slunci velmi trpěla.

Bledly i s trochou hnojiva a jediné, co jim pomohlo k lepšímu vzhledu (a výkonu), bylo trochu stínu, který jim poskytovala stínicí tkanina s 50% zastíněním.

A co škůdci? Co žere Sempervivum?

Po většinu roku se Sempervivum živí jen velmi málo živočichů.

Na začátku jara je ohrožují hladové srnky nebo veverky, které mají chuť na něco dobrého.

Nejpodivnějším škůdcem je něco, co byste nikdy netušili, a dokáže vyčistit každý kousek až ke kořenům. Tímto nečekaným predátorem je divoký krocan.

Naštěstí se s nimi dá snadno bojovat pomocí kuřecího drátu položeného přes rostliny nebo klecí pro ptáky.

Kdo by to byl řekl, že se u těchto mimořádně odolných rostlin projeví takový stres? Moje teorie je, že snesou horko nebo světlé podmínky, ale ne obojí najednou – což vlastně dává smysl, protože jsou to vysokohorské rostliny, ne pouštní rostliny.

Má vaše Sempervivum problémy? Více informací o problémech Sempervivum najdete zde. Vypadají unaveně? Předělejte je!

Máte zahradnickou krizi?

Zahradník je IN…

Nechte si odpovědět na svůj dotaz týkající se pěstování rostlin, jejich škůdců a chorob nebo na jakýkoli jiný problém související s rostlinami či zahradou. Klikněte na obrázek ledňáčka.

Jak vypěstovat více Sempervivum

Jak snadno se pěstují, tak jakmile si nějaké pořídíte, zaručeně budete chtít další. Nákup nebo výměna prostřednictvím výměny sukulentů na internetu je skvělý způsob, jak zvýšit počet odrůd, které máte.

Jejich zaslání je opravdu snadné – naštěstí jim nevadí, když je pošlete poštou bez kořenů, a jakmile je vybalíte a umístíte na zahradu, rychle se zotaví z cesty.

Chcete, aby vaše sukulenty přežily zimu? Naučte se, jak je přenést do interiéru, aby byly šťastné a zdravé, díky tomuto pětidílnému e-kurzu;

E-kurz přezimování sukulentů

Sempervivum

Sempervivum Fotogalerie A-D

Sempervivum Obrazárna E-L

Sempervivum Obrazárna M-P

Sempervivum Obrazárna R-Z

Sempervivum tectorum

Sempervivum arachnoideum

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.