Itineráře

  • 2 týdny

Zámky, whisky, horské scenérie a legendární ostrov Skye – tato trasa zahrnuje to nejlepší, co Skotsko nabízí.

Z Edinburghu se vydejte na sever do Fife a odbočte na východ po pobřežní silnici přes rybářské vesnice East Neuk (zastavte se na oběd s mořskými plody v Anstrutheru nebo St Monans) do domova golfu, St Andrews. Zůstaňte zde jednu nebo dvě noci – a zahrajte si golf – a pak pokračujte na sever do Dundee a na hrad Glamis, který je spojen s královskou rodinou. Malebná cesta na sever přes hory vede do Braemaru, vhodného místa k přenocování.

Při cestě na východ podél Royal Deeside vás čeká hostina hradů – nespěchejte a cestou do žulového města Aberdeen navštivte (přinejmenším) královské sídlo Balmoral Castle a pohádkový hrad Crathes. Zde si naplánujte nocleh.

Nyní se vydejte opět na západ po silnici A944, navštivte hrad Fraser a hrad Craigievar a poté se vydejte na sever do Dufftownu a Aberlour v srdci Speyside. Zde se ubytujte alespoň na jeden den, zatímco budete prozkoumávat místní palírny whisky – je zde několik dobrých míst k jídlu a whisky bar Quaich v nedalekém hotelu Craigellachie.

Vydejte se na severozápad do Elginu a jeho nádherné zříceniny katedrály, pak na západ po A96 a cestou do Inverness navštivte Fort George a Culloden (pravděpodobně budete potřebovat zastávku v Nairnu). Samotný Inverness stojí za jednu nebo dvě noci – je zde několik vynikajících hotelů a restaurací a možnost vedlejšího výletu k jezeru Loch Ness (Drumnadrochit pro pozorovatele příšer; Dores Inn pro gurmány).

Nyní nádherná cesta z Inverness do Torridonu přes Kinlochewe nejkrásnějšími horskými scenériemi v zemi; zkuste přenocovat v hotelu Torridon. Poté se vydejte na jih přes Applecross a pěknou vesničku Plockton do Kyle of Lochalsh a k mostu na Skye.

Strávíte dva dny poznáváním nejslavnějšího skotského ostrova, než se trajektem z Armadale dostanete do Mallaigu a po cestě na ostrovy se vydáte opačným směrem a zastavíte se v Glenfinnanu, kde Bonnie Prince Charlie v roce 1745 postavil svou horalskou armádu. Přenocování ve Fort William a cesta zpět do Edinburghu po malebné silnici přes Glen Coe a podél břehů jezera Loch Lomond.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.