Valparaiso vereséget szenvedett a Missouri State-től az MVC nyitányán

VALPARAISO – Isiaih Mosley az idei szezonban a Missouri Valley Konferencián keresztül szaggatott, és a Valparaiso lett a legújabb áldozata szombat délután.

A Missouri State másodéves játékosa 29 ponttal beállította karrierje csúcsát, miközben a Bears szinte végig vezetve 81-68-ra győzött a Crusaders ellen az Athletics-Recreation Centerben.

Mosley 24 pontos átlaggal érkezett a mérkőzésre.5 ponttal a Valley versenyében a konferencia szezon első négy meccsén, és a regnáló MVC Hét Játékosa nem hibázott a Valparaiso ellen sem.

“Nem védekeztünk jól” – mondta Matt Lottich, a Valparaiso edzője. “Nem hajtottunk végre elég jól. Jobban kell teljesítenünk a védekezésben.”

A Crusaders, amely december 19. óta először játszott, korán 8-7-re vezetett, mielőtt a Missouri State egy 12-0-s futással 19-8-ra elhúzott, 13:10 perccel az első félidő vége előtt. Mosley 29 pontjából 16-ot szerzett az első félidőben, mivel a Bears 71 százalékkal dobott az első 20 percben.

A Valparaiso visszavágott és 41-37-re csökkentette a hátrányát a félidőre, mivel Ben Krikke 17 pontot szerzett karrierje 21 pontjából az első félidőben, köztük egy hárompontost a félidő végén.

“Ben egyike azoknak, akiket megpróbálunk a helyére tenni” – mondta Lottich. “Ő egy nagyon tehetséges támadójátékos.”

A Bears (7-1, 4-1) a második félidőben védekezésbeli módosítást hajtott végre Krikke ellen, aminek következtében Donovan Clay vette át a támadás középpontját. Clay 21 pontjából 13-at a második félidőben szerzett, és öt asszisztot is kiosztott. Clay négy hárompontost dobott be szombaton, mivel a Valparaiso 11 triplával beállította szezoncsúcsát.

“Megkaptuk a dobásokat, amiket akartunk” – mondta Lottich. “Néhány támadásunk új volt, és nem volt sok edzésidőnk, hogy átnézzük. Őszintén szólva, áldás volt, hogy játszhattunk. Ezt mindenhol lehetett látni. Jó volt visszatérni a pályára.”

Ha nem Mosley volt az, aki pontot szerzett, akkor másokat is bevont, köztük a magasember Gaige Primet. Prim 17 pontot és 16 lepattanót szerzett, miközben nyolc büntetőhöz jutott. Krikke az este nagy részében a Valley egyik legjobb magasembere ellen küzdött.

“Ő egy nagyszerű játékos” – mondta Krikke. “Korán bevackolja magát, és eljut a helyére. El kell őt távolítanunk azokról a helyekről.”

A Crusaders (3-6, 0-1) holnap délután a Missouri State ellen tér vissza a sorozat döntőjére, és ismét kevesen lesznek. Nick Robinson (személyi) kihagyta idei első mérkőzését, miközben három másik ösztöndíjas tartalék is kiesett.”

“Támadásban kell lennünk a teljes 40 perc alatt” – mondta Krikke. “Volt néhány jó szakaszunk itt-ott, de tovább kell nyomulnunk.”