Turnover bajok gyötrik Duke futball bizarr vereség Georgia Tech

ATLANTA, GA-A szezonban, hogy minden volt, de nem normális, akkor nem igazán lehetett várni sok más, ha létrehoz egy primetime mérkőzés egy pár két győzelem konferencia ellenségek. Bár a rendkívüli talán nem lenne elég, hogy leírja ezt a meccset.

A nyolc kombinált eladott labdán, nagy játékokon, védekezési pontokon és még egy áramkimaradáson keresztül a Georgia Tech szombat este győztesen került ki a káoszból a Bobby Dodd Stadionban, 56-33-ra legyőzve a Duke-ot, és véget vetve a sorozatban három meccses vereségsorozatának. A Kék Ördögök végre visszatértek a pályára, miután a Wake Forest elleni elmaradt mérkőzés után két hét pihenőt kaptak.

Az újonc irányító, Jeff Sims 254 yarddal és három passzolt touchdownnal indította a Georgia Tech támadójátékát, míg Jahmyr Gibbs 139 yardot és két pontot szerzett. A Duke futója, Mataeo Durant kétszer talált az endzone-ba, Chase Brice pedig 273 yardot dobott, bár a Kék Ördögök támadásbeli problémái továbbra is nyilvánvalóak voltak, mivel az NCAA vezető csapata öt alkalommal elvesztette a labdát.

A harmadik negyed végén érdekesnek tűntek a dolgok, amikor Brice Jarrett Garnerrel egy 28 yardos touchdownt ért el, amivel a Duke két yardra feljött, de az utolsó 17 percben a Yellow Jackets átvette az irányítást. Sims három egymást követő negyedik negyedbeli pontszerző drive-ot vezetett a támadóknak, hogy megpecsételje a győzelmet.

Amikor a Duke-nak a legnagyobb szüksége volt a támadásra, a támadók nem tudtak 14 yardot meghaladó drive-ot összehozni Brice irányításával a hátralévő időben.

A Blue Devils (2-7, 1-7 az ACC-ben) pontosan úgy nézett ki, mint egy olyan csapat, amely két hete nem játszott. A Yellow Jackets nagy harmadik leindításokból táplálkozott, miközben Gibbs 61 és 26 yardos futásokat vitt a Historic Grant Fieldre. Ha csak az eredménylistát nézzük, az azt sugallná, hogy a Duke három támadássorozaton keresztül mindössze 12 yardot és egy first downt szerzett.

“Eléggé megfogyatkoztunk fizikailag sok pozícióban, ezért hoztam néhány döntést, hogy nem megyünk élőben szerelni, nem játszunk a hosszú kihagyás alatt” – mondta David Cutcliffe vezetőedző. “Egyszerűen nem hittem, hogy képesek vagyunk rá, és így nem is tettük. Jól gyakoroltunk, de azt hiszem, amikor befejezzük a zsákolásokat, befejezzük a drive-okat, befejezzük a futásokat, befejezzük az elkapásokat, befejezzük a fedezékeket és befejezzük a tackle-ket. Ami jobbá tesz, az a játék; a játék.”

Néha azonban csak egy játékra van szükséged, hogy a kedvedre menjen, és idén másodszorra a Blue Devils ajándékot kapott az ellenfél punt-visszahordójától. Peje’ Harris hagyta, hogy Porter Wilson dübörgő puntja lepattanjon a vállvédőjéről az endzone-ba, ahol Shaka Heyward azonnal megérkezett, hogy ráessen az elszabadult labdára, és touchdownt szerezzen. A Georgia Tech nagy szükségét jelentő hiba eléggé enyhítette a játék nyomását ahhoz, hogy a vendégek újra játékba lendülhessenek.

Egy ponton kezdett normálisnak tűnni a játék. A Duke védelme egy passz-roham szikrájával egymás utáni három-és-kiesést kényszerített ki, miközben Brice a Georgia Tech területére vitte a támadást, hogy a második negyed elején 14-14-es döntetlenre törjön. Azonban egy nagy ütés a Duke jelzőjátékosán Brice-t az orvosi sátorba küldte, és az ezt követő harmadik leindítás a tartalék Gunnar Holmberg feje felett vitorlázott el, ahol a Yellow Jackets visszaszerezte és öt játékkal később pontot szerzett.

“Úgy éreztem, hogy nagyon jól illeszkednek a futáshoz” – mondta Durant arról, hogyan fejlődött a támadás a mérkőzés folyamán. “Támadóként csak folytattuk a játékot, és amikor a második félidőben elkaptuk a ritmust, nehéz volt megállítani minket. Mivel egy hónapos kihagyásunk volt, próbáltuk visszanyerni a ritmusunkat. Amint elkezdtünk kattogni, jól kattogtunk.”

A Georgia Tech (3-5, 3-4 az ACC-ben) nem sokáig adta ki a kezéből a vezetést, Brice visszatért, hogy megszervezzen egy hatjátékos, 63 yardos pontszerző drive-ot, és 21-nél egyenlítsen. A korlátozott befogadóképességű szurkolók csak nézni tudták, ahogy az utolsó percek egy vad kétperces gyakorlatsá alakultak.

Jackson Hubbard a következő kickoffot a Yellow Jackets oldalvonala felé küldte, és a kick returner Dontae Smith megpróbálta elkapni a labdát a pályán kívül, ami egy kick out of bounds büntetést eredményezett. Megállapították azonban, hogy Smith elkapta a labdát a határok között, mielőtt kilépett volna, így a Georgia Tech a saját négy yardos vonalánál ragadt.

Továbbjutás, minden Duke atlétika

Iratkozzon fel szerkesztőségünk által gondozott, heti hírlevelünkre. Bármikor lemondhatja.

Két játékkal később Heyward ismét közbelépett, hogy megállítsa Jordan Masont az endzone-ban egy safetyért, így a Duke először vezetett a mérkőzésen.

A Kék Ördögök, akik nem hagyhatták, hogy ellenfelük kövesse el az összes hibát az ACC alsóházának csatájában, viszonozták a szívességet, amikor Damond Philyaw-Johnson megpróbált tisztességesen elkapni egy labdát a földön. Az előszezonban az ACC összes visszatérője megmentette a játékot azzal, hogy felkapta a labdát, és alig maradt ki a célzónából, bár a Yellow Jackets végül visszaszerezte Brice labdavesztését a célzónában, és 28-23-ra vezetett.

“Azt hiszem, jól kezelték a helyzetet” – mondta Cutcliffe. “Semmiképpen sem volt tökéletes, de egészen a végéig nem vesztették el a lelkesedésüket, a harcukat, a hitüket, hogy meg tudják nyerni a meccset.”

A Georgia Tech, hogy megbüntesse a szurkolókat, akiknek nagy szükségük volt a koncessziós standokhoz való eljutásra, egy puntot kényszerített, amit aztán Michael Carter II interceptionjével visszaadott a Duke-nak. Charlie Ham egy mezőnygóllal zárta le a bizarr első félidőt, és küldte a Blue Devils-t az öltözőbe kétgólos hátrányban.

A Georgia Tech többször került nehéz helyzetbe a harmadik támadásnál, bár a Duke sosem tudta megfordítani a kapcsolót, és puntokat kényszeríteni. Sims 108 futó yardja közül sokan segítettek a Yellow Jacketsnek, hogy 9-ből 14 harmadik kísérletből 9-et értékesítsenek, és a Blue Devil védők elől elmenekülve hosszú labdákat szerezhessenek.

“Határozottan megpróbáltuk korlátozni a képességeit , különösen a read option és a dolgok, amiket szeretnek csinálni” – mondta Carter a Sims játéktervéről. “Csak a védekező végek ott tartása és próbáltuk kényszeríteni őt, hogy feladja a labdát.”

Georgia Tech tartotta a támadási tempót a szünet után két touchdownnal négy harmadik negyedbeli drive alatt, és képes volt elkülönülni a Duke turnover problémáinak köszönhetően. A Kék Ördögök back-to-back drive-jai az ellenséges területen értek véget Brice elkapásával és Deon Jackson labdavesztésével. Egy másik mentális hiba okozta a Duke harmadik fumble-jét, amikor egy hátrafelé dobott screen-passzt Eli Pancol ejtett el. A Yellow Jackets élő labdaként kezelte, míg a Blue Devils nem, így az előbbiek birtokba vehették a labdát, és végül 42-33-as vezetést szereztek a záró játékrészre.

“Nyilvánvaló, hogy amikor eladod a labdát, az nem tökéletes” – magyarázta Cutcliffe. “Úgy gondoltam, hogy nagyon jól dobtunk korán. Mindig szeretnél néhány dolgot visszakapni, de voltak dobásaink is alkalmatlan időpontokban, elhibázott néhány embert. Sok nagyszerű labdát dobott ma, de az egész munkáját kell néznünk.”

Míg a Duke diákjai számára véget érnek a félévi órák, a futballcsapat visszatér Durhambe, és felkészül a Florida State elleni jövő szombati rangadóra. A Kék Ördögök 18 korábbi találkozó során még soha nem győzték le a Seminoles-t, és ezt a mérkőzést bizonytalanság övezheti, mivel a Florida State hétvégi, Virginia elleni mérkőzését elhalasztották a COVID-19-cel kapcsolatos problémák miatt.