New England Patriots 2013-as szezonja…Alulértékelt?

A New England Patriots legjobb szezonjairól a legtöbbeknek a 2001-es, 2003-as, 2004-es és 2014-es Super Bowl-győzelmek jutnak eszébe. Másoknak talán a 2007-es szezon jut eszébe, amikor a csapat 16-0-ra végzett.

De bár ezek a végeredmény miatt (2007-et leszámítva) egyértelműen nagyszerű szezonok, az, hogy más szezonok nem végződtek Super Bowllal, nem jelenti azt, hogy nem volt szórakoztató nézni őket.

Egy friss felmérés szerint az elmúlt négy szezon közül (a 2015-ös szezont nem számítva) 2014-et volt a legélvezetesebb nézni.

De mi a helyzet a 2013-as szezonnal?

A Patriots 2001 óta dominál, 2010 óta pedig átlagosan 12 győzelmet aratott egy szezonban. A 2012-es szezon csalódást keltő befejezése után a Patriots az új idényt megelőzően kulcsjátékosokat veszített el támadásban.

Veszteségek a támadásban

RB Danny Woodhead -> San Diego Chargers

WR Wes Welker -> Denver Broncos

WR Brandon Lloyd -> Elengedték

TE Aaron Hernandez -> Letartóztatták, Elengedték

2014. augusztus 28; East Rutherford, NJ, USA; A New England Patriots wide receiver Aaron Dobson (17) ünnepel a wide receiver Kenbrell Thompkins-szal (85). Kötelező hitel: Adam Hunger-USA TODAY Sports+

A 2013-as szezon elején a Patriotsnak egy teljesen más elkapó magja volt. Mivel a támadójáték 70,5%-a eltűnt, és a TE Rob Gronkowski kihagyta az első hat mérkőzést, a Patriots QB Tom Brady-nek nagyon kevés ismerőse volt, ami átment az új szezonra.

WR Julian Edelman (21 elkapás, 235 yard, 3 TD)

RB Shane Vereen (8 elkapás, 149 yard, 1 TD)

TE Michael Hoomanawanui (5 elkapás, 109 yard)

RB Stevan Ridley (6 elkapás, 51 yard)

RB Brandon Bolden (2 elkapás, 11 yard)

Az újonc WR-k Aaron Dobson (sajnos később Aaron Drop-son nevet kapta a szurkolóktól) és Kenbrell Thompkins a szezon során időnként küszködtek azzal, hogy elkapják a labdát vagy valódi hatást gyakoroljanak a kintről.

Gronkowski az alapszakaszban a New York Jets ellen tért vissza, és a támadójáték végül a szezon későbbi részében visszatért a normális kerékvágásba, de egy Gronkowskit ért tiszta (kérdéses), alacsony ütésnek köszönhetően a szezonja ismét véget ért ACL- és MCL-szakadás miatt.

A Gronkowski sérülése után a legtöbben tudták, hogy a Patriots nem lesz képes tartani a lépést a liga történetének legjobb támadójátékával a rájátszásban, különösen miután a szezon végén feladta az első helyet. Miután a Divisional Roundban átrohantak az Indianapolis Coltson, a Patriots kikapott a Denver Broncos ellen az AFC Championship meccsen.

Újra kikapott a konferencia meccsen. Nincs izgalmas támadójáték. Gronkowski újabb sérülése.

Megannyi negatívum volt ebben a szezonban. De mi teszi emlékezetessé?

Oct 11, 2015; Arlington, TX, USA; Általános kép a New England Patriots irányítójáról, Tom Bradyről – Mandatory Credit: Matthew Emmons-USA TODAY Sports+

Ha a 2013-as szezon valamit bizonyított, akkor azt, hogy be lehet dugni egy középiskolás focistát wide receiver pozícióba, és Brady valahogy mégis működni fog a varázslat. Tom Terrific az egész szezonban újra és újra bizonyította ezt. Furcsa módon a csapatot, amely szinte mindig, minden mérkőzésen esélyes volt, a szezon nagy részében esélytelenebbnek tartották.

A 7 mérkőzésen, amikor a Patriots az utolsó percekben hátrányba került, Brady 5 győzelemhez segítette a Patriotsot.

New England Patriots vs. Buffalo Bills (1. hét) – 21-20-as hátrányban, 4:26 perccel a mérkőzés vége előtt Brady egy óragyilkos, 1000 vágással halálos drive-ot vezetett, és a Patriots mezőnygólhelyzetbe került. Eredmény: Győzelem: 23-20

New Orleans Saints vs. New England Patriots (6. hét) – 1:13 perccel a mérkőzés vége előtt Brady és a Patriots 70 yardot futott a pályán, és Kenbrell Thompkins győztes touchdown-elkapásával pontot szerzett. (10. hét) – Miután a Panthers 24-20-as előnyre tett szert, Brady és társai úgy tűnt, hogy győzelemmel távozhatnak Charolette-ből, mivel mindössze 59 másodpercük volt a válaszadásra. Eljutottak a Carolina 25 yardos vonaláig, de Luke Kuechly megkérdőjelezhető passzinterferencia meg nem ítélésének köszönhetően Brady-t elkapták a végzónában. Eredmény: A mérkőzés végeredménye: L 24-20

Denver Broncos vs. New England Patriots (12. hét) – A Patriots otthon kapott ki, a Broncos az első félidőben 24-0-ra elhúzott, de a Patriots visszavágott, 31 megválaszolatlan pontot szerezve. A meccs hosszabbításba torkollott, de köszönhetően annak, hogy Tony Carter belefutott egy puntba, és Nate Ebner a Broncos területén biztosította a labdát, Stephen Gostkowski lőtávolban volt. Eredmény: A góllövőlistára került a góllövőcsapat: New England Patriots vs. Houston Texans (13. hét) – A lassan kezdődő mérkőzésen a Texans kihasználta a lehetőséget, és akár 10 ponttal is elhúzott, de a Patriots a második félidőben ismét visszavágott, és szűken megúszta a győzelmet. Eredmény: Browns vs. New England Patriots (14. hét) – Ez nem volt egy szép mérkőzés, mivel a New Englandet az első két negyedben kiütötte a Browns .Igen, a Browns. Úgy tűnt, hogy a Patriots újabb vereségre készül (2010-ben 34-14-re kikaptak), de miután 1:04-gyel a vége előtt touchdownt szereztek, Kyle Arrington visszaszerezte az onside kicket, és a “Comeback Kid” újra megcsinálta. Eredmény: Az “Arrington Arrington”-nak sikerült visszavágnia: New England Patriots vs. Miami Dolphins (15. hét) – Az első helyért folytatott mérkőzésen a Dolphins túl sok időt hagyott az órán Tom Terrificnek. Sajnos a támadójáték nem tudott eredményes lenni, a meccs Michael Thomas remek védőjátékán dőlt el. Eredmény: A mérkőzés végeredménye: L 24-20

Az öt mérkőzés közül sokan egyetértenek abban, hogy a Brady-Manning XIV. volt a szezon legizgalmasabb mérkőzése. De azzal is lehet érvelni, hogy a szezon legjobb meccse a 6. héten az 5-0-s New Orleans Saints elleni összecsapás kellett, hogy legyen.

Ez volt Tom Brady egyik legnagyobb visszatérése az alapszakaszban.

Miután 2:16 perccel a vége előtt a negyedik negyedben egy interceptiont dobott a vezetés megszerzésének lehetőségével, szinte mindenki azt hitte, hogy vége a meccsnek. Még a Saints is azt hitte, hogy vége, amikor az elkapott labda köré gyűltek, és győzelmet követeltek.

De a védelem nagyszerű erőfeszítéseinek köszönhetően, amellyel megállították a Saintset, és egy three-and-outot kényszerítettek ki, a Patriots kapott még egy lehetőséget, és nem hibázott.

Minden szezon lényege, bármilyen sportágban, a bajnokság megnyerése.

Minden más, ami ennél kevesebb, sosem kielégítő (Hacsak nem vagy Rex Ryan, és nem állítod, hogy a Super Bowl a New England Patriots elleni utolsó meccs, amikor már nem vagy rájátszásért harcban). Ez határozottan így tűnik a Patriots esetében, akik Bill Belichick vezetésével 15 szezonból 13-ban bejutottak a rájátszásba, és 2011 óta zsinórban 5 AFC bajnoki mérkőzésre jutottak el.

A legutóbbi szezonok közül néhányra visszatekintve, minden olyanra, amely nem eredményezett Super Bowl-győzelmet (2014), lényegtelennek tekintenek, de további vizsgálódás után, talán a 2013-as szezon mégiscsak valami különleges volt.