jobs.ac.uk Career Advice

Job Description

Research Assistants work in a wide range of different fields in the sciences and social sciences. Általában egy vagy több egyetemi tanszéken dolgoznak, és egyedül vagy az ugyanazon intézményben vagy egy másik egyetemen dolgozó kollégákkal együttműködve dolgoznak a projekteken. A munkaidő rugalmas, az egyén határozza meg a projekt igényeitől függően. A kutatók általában hosszú órákat dolgoznak, különösen a határidők közeledtével.

Feladatok

  • Kutatási projektek megtervezése, beleértve a saját szerepét is azokban
  • A projekt finanszírozásának felkutatása külső és belső forrásokból
  • Kísérleti projektek/megvalósíthatósági tanulmányok vezetése, ha szükséges
  • Kutatások végzése, akár laboratóriumi, akár irodai, akár terepi kutatásokat végez
  • Feljegyzi az eredményeket
  • Konferenciákon vagy publikált cikkekben bemutatja az eredményeket a kollégáknak
  • Feljegyzéseket és elszámolásokat vezet a projekt irányításáról
  • Bér és feltételek

    Sok kutatónak nincs állandó állása; munkájuk az adott projekt időtartamára szóló ideiglenes szerződéssel történik. A kutatók sok évet tölthetnek azzal, hogy projektről projektre ugrálnak, anélkül, hogy valódi munkahelyi biztonságot élveznének. A projektek néhány hónaptól akár több évig is tarthatnak. Ez a rugalmasság és változatosság sok embernek megfelel. A kutatási asszisztensek kezdő fizetése 20-25 000 font között mozog.

    Befogadási feltételek

    Nagyon sok kutatási asszisztensi állás betöltéséhez szükséges egy jó alapdiploma a vizsgálandó témához kapcsolódó szakterületen. A formális képesítés mellett a munkáltatók általában a hasonló jellegű kutatások során szerzett bizonyos készségeket keresnek, például bizonyos statisztikai módszerek vagy bizonyos berendezések használatát. Azt is elvárják, hogy mélyreható ismeretekkel rendelkezzen a kutatás általános területéről.

    Karrierút

    A kutatóasszisztensek úgy kezdik, hogy valaki más projektjénél asszisztálnak, általában néhány hónapos vagy egyéves időtartamra. Ezáltal tapasztalatot szereznek, és ezután képesek hosszabb távú projektekbe, valamint saját költségvetésük és személyzetük irányításába lépni magasabb szinten.

    Főbb munkáltatók

    Az egyetemi kutatóasszisztensek többnyire közfinanszírozású egyetemeken vagy felsőoktatási főiskolákon dolgoznak. Ezeknek sokféle fajtája létezik az Egyesült Királyságban. Oxford és Cambridge a legtekintélyesebbek, őket követik az olyan kutatásalapú intézmények, mint a Russell Group. Az 1992 utáni egyetemi csoport, amely korábban a Polytechnics volt, szintén sok kutatóasszisztenst alkalmaz. Az Egyesült Királyságban van egy magánegyetem, amelynek székhelye Buckinghamben található. Az Egyesült Királyságban ma már minden nagyobb városnak van saját egyeteme.