Dospívající nakupují drogy na sociálních sítích

Sociální sítě – ideální platforma pro nákup a prodej drog

Dospívající a sociální sítě jdou ruku v ruce. Pokud máte doma dospívajícího, může se vám dokonce zdát, že váš syn nebo dcera diriguje celý svůj život na sociálních sítích. Většina platforem je sice vytvořena jako způsob, jak se lidé mohou spojit a sdílet obrázky/videa o svém životě, ale většinu z nich lze využít i k nelegálnější činnosti.

Jedním z nejvíce znepokojujících trendů na sociálních sítích mezi dospívajícími je to, že si na většině svých oblíbených aplikací mohou snadno a anonymně koupit drogy. Jediné, co musí dealeři drog udělat, je zveřejnit obrázky svých produktů a používat určité emotikony a hashtagy, aby inzerovali, co mají na skladě. Teenageři mohou vyhledat jakoukoli drogu, kterou chtějí, a najít ji během několika sekund. Bez požadavku na minimální věk, pokud má teenager aktivní účet a je schopen poskytnout platbu, mohou mu dealeři prodat drogy na místě.

Ačkoli společnosti provozující sociální sítě toto chování neschvalují a v USA je nezákonné, většina platforem není schopna tuto činnost zastavit. Transakce jsou provedeny během několika sekund a stejně rychle mohou být účty smazány. Zatímco Facebook byl v minulosti oblíbeným místem pro ty, kteří chtěli nakupovat a prodávat drogy, Snapchat a Instagram jsou nejoblíbenějšími aplikacemi pro teenagery, kteří si chtějí koupit drogy. Každý den se však objevují nové aplikace, takže vědět, jaké aplikace vaši dospívající používají a co v nich dělají, je pro každého rodiče dobrý postup.

Snapchat

Snapchat je jednou z nejoblíbenějších aplikací pro nákup a prodej drog, protože zprávy automaticky mizí. Tato funkce brání rodičům a úřadům zprávy sledovat nebo dokonce vidět. Dealeři jsou si vědomi, že Snapchat je platforma používaná převážně lidmi ve věku 18 let a mladšími, takže se do aplikace dostanou a spojí se s teenagery, kteří se snaží sehnat drogy. Pomocí Snapchatu také navazují kontakt s dospívajícími a oslovují je ve snaze najít „nové klienty“.

Dospívající mohou také používat Snap Mapu aplikace Snapchat, aby snadno našli polohu svých přátel, kdykoli aplikaci použijí. Pomocí funkce „Rychlé přidání“ si mohou dospívající přidat kamaráda, kterého má několik jejich přátel společného. To usnadňuje přidávání drogových dealerů do přátel a koordinaci rychlé osobní výměny drog a peněz.

Instagram

Instagram je další platformou sociálních médií pro vyhledávání a nákup drog pro lidi všech věkových kategorií. Dealeři jsou odvážní a zveřejňují fotografie svých produktů a dospívající jim mohou poslat zprávu s žádostí o to, co chtějí. Mnozí dealeři jednoduše požádají ty, kteří jsou schopni za drogy zaplatit, o jejich polohu nebo poštovní adresu. Po zaslání platby si pak kupující může nechat drogy okamžitě přivézt nebo zaslat poštou. Teenagerům hledajícím drogy na Instagramu stačí peníze, účet a adresa, aby získali vše, co chtějí.

Emojis jako kód pro drogy

Existují emojis, slangová slova a hashtagy, které je třeba znát, pokud se snažíte monitorovat, zda váš teenager nekupuje drogy na sociálních sítích. Společnosti McAfee, Drug Addiction Now a The Cyber Security Alliance zveřejnily seznamy těch, které dospívající nejčastěji používají k různým rizikovým činnostem. Tyto emotikony a hashtagy se používají v textových zprávách nebo v komentářích, přímých zprávách či uživatelských jménech v aplikacích sociálních médií ke sdělení, co je na prodej nebo co se někdo snaží koupit. Mohou být také používány mezi dospívajícími, kteří si píší/povídají o drogách, když nechtějí, aby jejich rodiče věděli, o čem se baví.

Následující emotikony patří mezi nejoblíbenější, které dospívající (a dealeři) používají pro označení drog:

MARIJUANA

🍁 (javorový list) je univerzálním symbolem pro marihuanu. Pro znázornění marihuany lze však použít jakýkoli zelený list nebo strom, stejně jako brokolici. 🥬🌳🍀🍃🥦

COCAINE

❄️ ⛷⛄ 🌨 🤧 🎱 (sněhová vločka, lyžař, sněhulák, smrkání, a osmička)

MDMA/ECSTASY/ACID

🤤 😤 💊 🍬 (slintající obličej, naštvaný chlap, pilulka, bonbón)

HEROIN

💉 🎯 (stříkačka, arrow-in-cíl)

KRYSTAL METH/METHAMPHETAMINE

💎 (diamant)

VAPING NEBO GETTING HIGH

💨 (obláček kouře/větru)

DROGY

🌸 🌼 🌺 🌻 (květina)

Koupě a prodej drog v-Osobně

Zatímco platformy sociálních médií byly převládajícím prostředkem pro prodej drog, školy a místa, kde se scházejí teenageři, jsou stále hlavními místy, na kterých jsou drogoví dealeři závislí, aby dostali své produkty do rukou mladých lidí. I když jsou dohody uzavírány prostřednictvím sociálních médií, k předání látek může snadno dojít na půdě školy nebo v sousedství.

Co můžete dělat, pokud si myslíte, že váš teenager používá sociální média k nákupu drog

  • Promluvte si se svým teenagerem. Pokud máte obavy, najděte si čas a promluvte si se svým dospívajícím. Rozhovor můžete zahájit tím, že budete zvědaví a budete mu klást neobviňující otázky. Tento přístup pravděpodobněji podpoří upřímný rozhovor, než když za nimi přijdete s hotovými domněnkami. Může se jednat o náročný rozhovor, proto před jeho zahájením vyhledejte podporu důvěryhodného přítele, člena rodiny nebo poradce.
  • Zůstaňte v obraze. Stejně jako samotné aplikace sociálních médií, i slang, hashtagy a emotikony pro drogy a další aktivity, které chtějí uživatelé udržet pod pokličkou, se neustále mění. Snažte se mluvit s ostatními rodiči, učiteli, staršími dospívajícími a poskytovateli léčby závislosti na drogách a alkoholu pro dospívající, abyste byli informováni o nejnovějších trendech.
  • Mějte přístup k telefonu a aplikacím svého dospívajícího. Je dobré mít přístupové heslo k telefonu svého dospívajícího a hesla ke všem aplikacím v něm. Mějte někde jejich seznam, abyste měli o všem přehled. Náhodně kontrolujte telefon svého dospívajícího, zda v něm nejsou nové aplikace nebo komunikační aktivity, které nepoznáváte. Můžete tak respektovat soukromí svého dospívajícího a zároveň ho chránit.
  • Sledujte účty svého dospívajícího na sociálních sítích. I když si váš dospívající může kdykoli vytvořit účet, o kterém nevíte, přesto je dobrým zvykem „Sledovat“ nebo „Přátelit se“ s vaším dospívajícím na jeho účtech na sociálních sítích. Dáte tím najevo, že se zajímáte o jejich život a že víte, jak používat aplikace, na kterých tráví tolik času.
  • Monitorujte aplikace/účty pro výměnu peněz. Sledujte své dospívající v aplikacích pro výměnu peněz, jako je Venmo, Apple nebo Android Pay nebo Facebook Messenger. Mnoho dospívajících má některou z těchto aplikací, aby mohli snadno splácet svým kamarádům, když jdou společně ven nebo si navzájem kupují věci. Zvláštní pozornost věnujte, pokud uvidíte některý z emotikonů, které představují drogy nebo platby, které vám nedávají smysl.

Jsme tu, abychom pomohli

Ačkoli se tyto informace mohou zdát trochu děsivé, jejich znalost vás vybaví k tomu, abyste mohli zasáhnout a mít přehled o tom, co vaše děti mohou dělat na sociálních sítích.

Pokud máte podezření, že váš dospívající možná užívá, kupuje (nebo prodává) drogy, jsme tu, abychom vám pomohli. Zveme vás, abyste se obrátili na našeho poradce Claytona Goldberga, který se specializuje na zneužívání návykových látek u dospívajících. Clayton je vynikajícím zdrojem informací a může vám odpovědět na otázky týkající se užívání alkoholu nebo drog vaším dospívajícím.

Clayton i Linda Kageyová jsou k dispozici pro poradenství v oblasti zneužívání návykových látek pro vašeho dospívajícího a vaši rodinu.

Zveme vás, abyste zavolali do naší kanceláře na telefonní číslo 832-928-0211 a získali bezplatnou 15minutovou telefonickou konzultaci. Rádi s vámi probereme vaše konkrétní potřeby a zodpovíme všechny vaše dotazy. Máme kanceláře v Houstonu, TX, a poskytujeme online terapii a koučování pro zotavení pro všechny, kteří žijí mimo oblast Houstonu.

Spolupracujte s námi na sociálních sítích:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.