4 důvody, proč potřebujete vyrovnat pH pokožky hlavy

FOTO ZA POCHVALU MAKEUPANDBEAUTY

Při diskusi o přirozeném růstu vlasů je třeba vzít v úvahu různé věci, jednou z nich je aspekt základní vědy. Stejně důležitá je i věda o pH pokožky hlavy. Hodnota pH je měřítkem toho, jak kyselá je daná látka, a to na stupnici od 0 do 14 stupňů. Látky, které se pohybují v rozmezí 0-6,9, jsou kyselé, 7 neutrální a 7,1-14 je zásadité. Rovnováha pH vašich vlasů hraje zásadní roli v celkovém přirozeném zdraví vlasů, od suché až po svědivou pokožku hlavy, růst vlasů a to, jak vaše vlasy reagují na různé chemické i nechemické produkty. Toto jsou 4 důvody, proč je vyvážení pH pokožky hlavy důležité pro zdravý růst vlasů.

Vyvážení pH vašich vlasů hraje zásadní roli v celkovém přirozeném zdraví vlasů

1. Bojuje a chrání vlasy před bakteriemi a plísněmi

Zdravá rovnováha pH představuje bariéru, která pomáhá bojovat proti bakteriím a plísním. Normální rovnováha pH uzavírá vlasové kutikuly, čímž udržuje jejich vlhkost a přirozené oleje a zároveň zabraňuje nežádoucímu lámání. Snažte se udržovat rovnováhu pH vlasů v rozmezí 4,5-5,5 a používejte výrobky, které mají méně zásad a pomáhají udržovat kyselost.

2. Určuje, jak dobře budou výrobky pro vaše vlasy fungovat

Používání šamponů, kondicionérů a dalších výrobků, jejichž základní látky jsou vysoce zásadité, ovlivní rovnováhu pH vašich vlasů. Produkty, které jsou více alkalické, způsobí, že se vlasové folikuly rozšíří a uvolní tolik potřebnou vlhkost. Ztráta vlhkosti brzdí růst vlasů a způsobuje jejich tvrdost, suchost a lámavost. Proto je důležité používat produkty, které vzájemně spolupracují, aby odstranily nečistoty a nánosy, aniž by vaše vlasy zbavily vlhkosti, kterou potřebují ke svému růstu. Snažte se vyhnout produktům, které obsahují hydroxid sodný a trietanolamin, které jsou vysoce zásadité s pH vyšším než 7 .

3. Pomáhá udržovat pružnost vlasů

Vaše pH má hodně společného se schopností vlasů udržovat vlhkost a udržovat maz. Sebum je přirozený kondicionér vašich vlasů, ochranný štít, který je zodpovědný za udržování vlhkosti. Vlhkost je to, co dává vlasům schopnost ohýbat se a nelámat se při manipulaci. Když vlasy ztrácejí vlhkost, jsou suché a náchylné k lámání. Vždy pamatujte na to, aby byly vaše vlasy hydratované, protože je to životně důležité pro jejich pružnost a přirozený růst.

4. Snižuje riziko lámání při chemickém ošetření

Vaše vlasy jsou velmi citlivé na jakékoli změny pH. Cokoli, co naruší rovnováhu pH, ovlivní schopnost vašich vlasů zachovat si pevnost a chování vůči dalším produktům. Chemické ošetření, jako jsou barvy a relaxační přípravky, změní pH vašich vlasů, oslabí strukturu bílkovin a způsobí suché a lámavé vlasy, které nakonec zbrzdí jejich růst. K tomu dochází při náhlé nebo drastické změně rovnováhy pH a zvýšení zásaditosti. Při rozhodování o použití chemického ošetření vždy předem zvažte rovnováhu pH svých vlasů a jejich chování k jiným produktům.

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.