12 zábavných faktů o San Franciscu, které možná nevíte

Od Jenny Homenové

Dozvíme se dnes něco nového?

George Rose via Getty Images

Alcatraz byla jediná federální věznice, která nabízela sprchy s teplou vodou – údajně proto, aby se vězni neaklimatizovali v chladných teplotách Sanfranciského zálivu, kdyby se pokusili o útěk.

Kārlis Dambrāns via Flickr

Z mostu Golden Gate Bridge spáchalo sebevraždu více než 3 000 lidí, ale z 26, kteří přežili, všech 26 uvedlo, že svého činu litovali v okamžiku, kdy skočili.

Golden Gate Bridge District prostřednictvím Mercury News

Průměrná hloubka Sanfranciského zálivu je hluboká jen jako bazén, přibližně 12-15 stop. Velké lodě v zálivu musí plout hlubokými podmořskými kanály, které se udržují častým bagrováním.

NASA

Každoročně se pořádá Masturbate-a-thon, jehož cílem je získat peníze na charitu, a současný rekord je 10 hodin.

Gretchen Robinette

V 60. letech 19. století se dva toulaví psi Bummer a Lazarus stali místními celebritami a jejich výkony byly oslavovány v místních novinách.

Wikipedia Commons

Občan San Franciska Joshua Abraham Norton se v roce 1859 sám prohlásil za císaře Spojených států a všichni se s tím jen vezli.

Notwist via Wikipedia Commons

V roce 1968 japonský pilot jménem kapitán Kohei Asoh omylem přistál s dopravním letadlem v Sanfranciském zálivu, a když se ho na to ptali, údajně řekl: „Jak říkáte vy Američané, posral jsem to.“

KGO prostřednictvím Historických křídel

Mezinárodní letiště v San Franciscu podpírá 267 sloupů, z nichž každý spočívá na ocelovém kuličkovém ložisku, což umožňuje, aby se zem při zemětřesení posunula o 20 cm v libovolném směru.

Håkan Dahlström via Flickr

San Francisco se původně jmenovalo Yerba Buena už v roce 1835, což španělsky znamená „Dobrá bylina“. Ačkoli se to vztahovalo na voňavou rostlinu, která rostla původně na pobřeží, někdo by mohl říct, že by se to mohlo vztahovat na… jiné byliny.

Genealogie SS

Velká část San Francisca je postavena na starých lodích ze zlaté horečky.

BART býval zábavný – stanice Powell Street byla 1. prosince 1976 přeměněna na hernu.

Gary Fong/Chronicle 1976 via SF Gate

Znáte nějaká zábavná fakta o San Franciscu, která většina lidí neví? Neváhejte se o ně podělit. Mohlo by vás také zajímat 13 tajemství San Francisca, o kterých pravděpodobně nevíte, a 8 nejpodivnějších restaurací v SF.

Původně zveřejněno na www.upout.com/sf.

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.