Valparaiso spada do Missouri State w MVC openerze

VALPARAISO – Isiaih Mosley przedzierał się przez Missouri Valley Conference w tym sezonie i Valparaiso stało się jego ostatnią ofiarą w sobotnie popołudnie.

Mosley wszedł do gry zdobywając średnio 24.5 punktów w rywalizacji w Valley przez pierwsze cztery mecze sezonu konferencji i panujący MVC Player of the Week nie przegapił bitu przeciwko Valparaiso.

„Nie broniliśmy dobrze”, powiedział trener Valparaiso Matt Lottich. „Nie wykonywaliśmy akcji wystarczająco dobrze. Musimy grać lepiej w obronie.”

Krzyżowcy, grający po raz pierwszy od 19 grudnia, prowadzili 8-7, zanim Missouri State przerwało serię 12-0 i objęło prowadzenie 19-8 na 13:10 przed końcem pierwszej połowy. Mosley zdobył 16 ze swoich 29 punktów w pierwszej połowie, a Niedźwiedzie trafiły 71% rzutów w pierwszych 20 minutach. Ben Krikke zdobył 17 ze swoich 21 punktów w pierwszej połowie, wliczając w to 3-punktowy rzut zza łuku kończący połowę. „Jest bardzo utalentowanym ofensywnym graczem.”

The Bears (7-1, 4-1) dokonał defensywnej korekty na Krikke w drugiej połowie, co doprowadziło do Donovana Claya przejmującego rolę głównego punktu ofensywy. Clay zdobył 13 ze swoich 21 punktów w drugiej połowie i zaliczył pięć asyst. Clay trafił cztery trójki w sobotę, a Valparaiso wyrównało swój rekord sezonu z 11 trójkami.

„Trafiliśmy rzuty, które chcieliśmy zdobyć”, powiedział Lottich. „Niektóre z naszych zagrań były nowe i nie mieliśmy zbyt wiele czasu, aby je przećwiczyć. Szczerze mówiąc, to było po prostu błogosławieństwo, że mogliśmy grać. Widać to było po całej drużynie. Dobrze było wrócić na boisko.”

Jeśli Mosley nie był tym, który zdobywał punkty, to angażował w to innych, w tym wielkiego człowieka Gaige’a Prim’a. Prim miał 17 punktów i 16 zbiórek, podczas gdy dostał się na linię ośmiu prób rzutów wolnych. Krikke spędził większość nocy walcząc z jednym z premier big men w Valley.

„On jest wielkim graczem,” Krikke powiedział. „Wcześnie wkracza do akcji i trafia w swoje miejsca. Musimy się go pozbyć z tych miejsc.”

The Crusaders (3-6, 0-1) powróci do akcji przeciwko Missouri State w finale serii jutro po południu i będą one po raz kolejny shorthanded. Nick Robinson (osobisty) przegapił swój pierwszy mecz w tym roku, podczas gdy trzy inne rezerwy stypendialne zostały również odsunięte na bok.

„Musimy być w ataku przez pełne 40 minut,” powiedział Krikke. „Mieliśmy kilka dobrych spurts tu i tam, ale musimy kontynuować pchanie.”