Turnover troubles plague Duke football in bizarre loss to Georgia Tech

ATLANTA, GA-In a season that has been anything but normal, you couldn’t really expect much different when creating a primetime matchup with a pair of two win conference foes. Chociaż niezwykłe może nie być wystarczające do opisania tej gry.

Przez osiem połączonych turnovers, big plays, defensywne wyniki, a nawet przerwy w dostawie prądu, Georgia Tech wyszedł z chaosu zwycięsko sobotnią noc na stadionie Bobby Dodd, pokonując Duke 56-33 i kończąc swoją passę trzech meczów przegranych w serii. The Blue Devils wreszcie wrócił do akcji po bye tydzień i odwołany mecz z Wake Forest dał im dwa tygodnie off.

Freshman rozgrywający Jeff Sims iskrzyły Georgia Tech ataku z 254 jardów i trzech przyłożeń przechodzących podczas Jahmyr Gibbs chipped w 139 jardów ataku i dwa punkty. Duke running back Mataeo Durant znalazł endzone dwa razy i Chase Brice rzucił na 273 jardów, choć Blue Devils ofensywne nieszczęścia były nadal widoczne, jak lider NCAA w zespole turnovers coughed up piłkę pięć razy.

Rzeczy wydawały się interesujące późno w trzeciej kwarcie jako Brice połączone z Jarrett Garner na 28 jardów przyłożenia przechodzącej przynieść Duke w ciągu dwóch, choć Yellow Jackets przejął kontrolę w ciągu ostatnich 17 minut gry. Sims poprowadził swoją ofensywę na trzy kolejne podania w czwartej kwarcie, aby przypieczętować zwycięstwo.

Kiedy Duke najbardziej potrzebowało ofensywy, jej atak nie był w stanie wypracować podjazdu, który przekroczyłby 14 jardów z Brice’m pod kontrolą przez resztę spotkania.

Błękitne Diabły (2-7, 1-7 w ACC) wyglądały dokładnie jak drużyna, która nie grała od dwóch tygodni. Duże trzecie konwersji dół napędzane Yellow Jackets, podczas gdy Gibbs wziął przewozu 61 i 26 jardów do paydirt na Historic Grant Field. Patrząc tylko na wyniki, Duke zdobyło tylko 12 jardów i jedno pierwsze przyłożenie w trzech seriach ofensywnych.

„Jesteśmy bardzo osłabieni fizycznie na wielu pozycjach, więc podjąłem kilka decyzji, aby nie grać na żywca, nie ćwiczyć na boisku przez tak długi okres przerwy” – powiedział trener David Cutcliffe. „Po prostu nie sądziłem, że damy radę i tak też się stało. Ćwiczyliśmy dobrze, ale myślę, że kiedy masz do czynienia z kończącymi się sackami, kończącymi się napędami, kończącymi się biegami, kończącymi się połowami, kończącymi się kryciami i kończącymi się tacklami. To, co dostaje się lepiej jest idąc go; grając w gry.”

Czasami wszystko, czego potrzebujesz to jedna gra, aby przejść swoją drogę, jednak, i po raz drugi w tym roku, Blue Devils otrzymał prezent od ich przeciwnika punt returner. Peje’ Harris pozwolił Porterowi Wilsonowi na odbicie się od jego barków i dotarcie do strefy punktowej, gdzie Shaka Heyward natychmiast wpadł na luźną piłkę i zdobył przyłożenie. Bardzo potrzebny błąd Georgia Tech złagodził presję gry na tyle, że goście wrócili do gry.

W pewnym momencie gra zaczęła się normalnie układać. Obrona Duke’a wykorzystała iskrę pass-rush, aby wymusić kolejne trzy-and-outs, podczas gdy Brice przeniósł ofensywę na terytorium Georgia Tech, chcąc złamać 14-14 remis na początku drugiego kwartału. Jednakże, duży hit na Duke’s signal caller wysłał Brice do namiotu medycznego, a następnie trzeci snap dół popłynął nad głową rezerwowego Gunnar Holmberg gdzie Yellow Jackets odzyskał i wynik pięć sztuk później.

„Czułem się jak byli naprawdę dopasowanie bieg dobrze,” Durant powiedział na jak ofensywa opracowany w trakcie gry. „Jako ofensywa, po prostu graliśmy, a kiedy już złapaliśmy nasz rytm w drugiej połowie, ciężko było im nas zatrzymać. Miesiąc przerwy sprawił, że staraliśmy się odzyskać nasz rytm gry. Kiedy już zaczęliśmy klikać, klikaliśmy dobrze”.

Nie zajęłoby to długo dla Georgia Tech (3-5, 3-4 w ACC), aby zrzec się swojego prowadzenia, z Brice’em powracającym, aby zaaranżować sześć zagrań, 63-jardowy napęd punktowy i zremisować grę na 21. Ograniczona pojemność fanów mogła tylko patrzeć, jak ostatnie minuty ewoluowały w dzikie dwuminutowe drill.

Jackson Hubbard wysłał następujący kickoff żeglujący w kierunku linii bocznej Yellow Jackets, a kick returner Dontae Smith próbował złapać piłkę poza granice, co skutkowałoby karą kick out of bounds. Jednak ustalono, że Smith złapał piłkę w bounds przed stepping out, pinning Georgia Tech na własnej linii czterech jardów.

Get Overtime, wszystkie atletyka Duke

Zapisz się do naszego redakcyjnie curated, cotygodniowy newsletter. Anuluj w każdej chwili.

Dwa zagrania później, Heyward ponownie zatrzymał Jordana Masona w endzone dla bezpieczeństwa, dając Duke pierwsze prowadzenie w meczu.

Błękitne Diabły, nie mogąc pozwolić swoim przeciwnikom na popełnienie wszystkich błędów w bitwie ACC bottom-feeders, zwróciły przysługę jako Damond Philyaw-Johnson próbował uczciwie złapać piłkę na ziemi. Preseason All-ACC returner uratował grę, zbierając piłkę i ledwo utrzymując się poza strefą końcową, choć Yellow Jackets ostatecznie odzyskał Brice fumble w strefie końcowej, aby wziąć 28-23 lead.

„Myślałem, że radzili sobie dobrze,” Cutcliffe powiedział. „To nie było idealne w żaden sposób, ale do samego końca, nigdy nie stracił ducha, ich walki, ich wiara, że mogą wygrać grę.”

Just ukarać fanów w potrzebie wycieczkę do stoisk koncesyjnych, Georgia Tech będzie zmusić punt, tylko dać go z powrotem do Duke z przechwytem Michael Carter II. Charlie Ham tacked na bramkę polową, aby zakończyć dziwaczne pierwszej połowie i wysłać Blue Devils do szatni dół dwa.

Na wiele okazji, Georgia Tech znalazł się w lepkich sytuacjach na trzecim dół, choć Duke nigdy nie mógł wydawać się przerzucić przełącznik i wymusić punts. Wiele z Sims „108 jardów pędzących na noc pomógł Yellow Jackets konwersji na 9-of-14 trzecich prób w dół, uciekając obrońców Blue Devil do scramble dla długich konwersji.

„Byliśmy zdecydowanie stara się ograniczyć jego zdolność, zwłaszcza w opcji odczytu i rzeczy, które lubią robić,” Carter powiedział na gameplan dla Sims. „Po prostu trzymając tam końcówki defensywne i próbując zmusić go do oddania piłki.”

Georgia Tech utrzymała swoje ofensywne tempo po przerwie z dwoma przyłożeniami w ciągu czterech napędów w trzeciej kwarcie i była w stanie uzyskać separację dzięki kłopotom Duke’a z utratą piłki. Kolejne podjazdy Błękitnych Diabłów kończyły się na terenie przeciwnika po przechwycie Brice’a i upadku Deona Jacksona. Kolejny błąd mentalny spowodował trzecią stratę Duke, kiedy to screen-pass rzucony do tyłu został upuszczony przez Eli Pancola. Yellow Jackets potraktowali to jako żywą piłkę, podczas gdy Blue Devils nie, dając tym pierwszym posiadanie i ostatecznie prowadzenie 42-33 w finałowej odsłonie.

„Oczywiście, kiedy przewracasz piłkę, nie jest idealnie”, wyjaśnił Cutcliffe. „Myślałem, że rzucił go naprawdę dobrze wcześnie. Zawsze chciałbyś mieć kilka rzeczy z powrotem, ale mieliśmy też upadki w nieodpowiednich momentach, ominął kilka osób. Rzucił dziś wiele świetnych piłek, ale musimy po prostu spojrzeć na całość pracy.”

Podczas gdy zajęcia semestralne kończą się dla studentów Duke, drużyna piłkarska powróci do Durham i przygotuje się do zmierzenia się z Florida State w przyszłą sobotę w Dzień Seniora. Błękitne Diabły nigdy nie pokonały Seminoles w ciągu 18 wcześniejszych spotkań, i nie powinno być niepewności wokół tej gry jako Florida State’s gra w ten weekend przeciwko Virginii został przełożony ze względu na problemy z COVID-19.