jobs.ac.uk Career Advice

Job Description

Research Assistants work in a wide range of different fields in the sciences and social sciences. Zazwyczaj pracują w jednym lub kilku wydziałach uniwersyteckich i pracują nad projektami samodzielnie lub we współpracy z kolegami w tej samej instytucji lub na innym uniwersytecie. Godziny pracy są elastyczne, ustalane indywidualnie w zależności od potrzeb projektu. Naukowcy zazwyczaj pracują długo, szczególnie w miarę zbliżania się terminów.

Obowiązki

  • Planowanie projektów badawczych, w tym własnej roli w nich
  • Szukanie finansowania projektu ze źródeł zewnętrznych i wewnętrznych
  • Prowadzenie projektów pilotażowych/studiów wykonalności w razie potrzeby
  • Podejmowanie badań, albo laboratoryjnych, biurowych lub w terenie
  • Record findings
  • Present findings to peers at conferences or in published articles
  • Keep records and accounts of the management of the project

Salary and Conditions

Many researchers do not have permanent positions; ich miejsca pracy są na umowach tymczasowych na czas trwania danego projektu. Naukowcy mogą spędzić wiele lat skacząc z projektu do projektu bez żadnego prawdziwego bezpieczeństwa pracy. Projekty mogą trwać od kilku miesięcy do kilku lat. Ta elastyczność i różnorodność odpowiada wielu osobom. Początkowe wynagrodzenie dla asystenta badawczego wynosi od 20 do 25 000 funtów.

Kryteria wejścia

Wiele stanowisk asystenta badawczego wymaga dobrego dyplomu licencjackiego w dziedzinie odpowiadającej badanemu przedmiotowi. Oprócz formalnych kwalifikacji, pracodawcy zazwyczaj poszukują konkretnego zestawu umiejętności zdobytych podczas wykonywania podobnego rodzaju badań, na przykład przy użyciu określonych metod statystycznych lub określonych elementów wyposażenia. Będą również oczekiwać od Ciebie dogłębnej wiedzy na temat ogólnej dziedziny badań.

Ścieżka kariery

Asystenci badawczy zaczynają od asystowania przy czyimś projekcie, zazwyczaj przez okres kilku miesięcy lub roku. W ten sposób zdobywają doświadczenie i są w stanie przejść do projektów długoterminowych oraz zarządzania własnym budżetem i personelem na bardziej zaawansowanym poziomie.

Główni pracodawcy

Asystenci naukowi zatrudniani są głównie na uniwersytetach finansowanych ze środków publicznych lub w szkołach wyższych. W Wielkiej Brytanii istnieje wiele różnych ich rodzajów. Oxford i Cambridge są najbardziej prestiżowe, a następnie instytucje oparte na badaniach, takie jak Russell Group. Grupa uniwersytetów po 1992 roku, które kiedyś były politechnikami, również zatrudnia wielu asystentów naukowych. W Wielkiej Brytanii istnieje jeden prywatny uniwersytet, z siedzibą w Buckingham. Każde duże miasto w Wielkiej Brytanii ma teraz swój własny uniwersytet.

Podobne stanowiska:

Badacz (prywatnie finansowany, firma komercyjna)

Student podyplomowy

Wykładowca (HE)

Nauczyciel w szkole podstawowej

Nauczyciel w szkole średniej

Ben Davies,Pracownik naukowy, badania naukowe &Nauczanie