Jimmy Butler wraca po kontuzji w piątek przeciwko Mavericks

Miami Heat mają Jimmy’ego Butlera z powrotem w wyjściowym składzie na piątkowy mecz z Dallas Mavericks.

Butler podróżował z Heat do Dallas w czwartek i zagra w piątek. Butler został wymieniony jako prawdopodobny w raporcie kontuzji zanim został formalnie dopuszczony do gry przeciwko Mavericks.

Powrót All-Star’a następuje po tym jak opuścił dwa poprzednie mecze z powodu skręcenia prawej kostki, wypadając z back-to-back Heat przeciwko Milwaukee Bucks we wtorek i środę.

With Butler available again, the Heat użyją swojego piątego innego wyjściowego składu w piątym meczu sezonu w piątek przeciwko Mavericks: Butler, Tyler Herro, Duncan Robinson, Andre Iguodala i Bam Adebayo. To drugi z rzędu mecz, który rozpoczął Iguodala.

Butler, 31, kontuzjował prawą kostkę podczas zeszłotygodniowej porażki otwierającej sezon z Orlando Magic, ale próbował grać przez kontuzję w Boże Narodzenie przeciwko New Orleans Pelicans. Butler zanotował cztery punkty, sześć zbiórek i pięć asyst w 16 minutach pierwszej połowy w wygranej 25 grudnia nad Pelicans, ale sztywność prawej kostki zmusiła go do opuszczenia drugiej połowy tego konkursu i dwóch następnych spotkań przed powrotem na piątkowy mecz z Mavericks.

Powrót Butlera z pewnością pomoże Heat. He averaged team highs in points (19.9), assists (6) and steals (1.8) in 58 regular-season games on his way to making the All-NBA Third Team last season, and then averaged 22.2 points on 48.8 percent shooting, 6.5 rebounds, six assists and two steals during Miami’s playoff run to the NBA Finals.

The Heat posted a 1-1 record in the two games Butler missed during the opening week of this season. W poprzednim sezonie Miami było 6-9 w 15 meczach, które opuścił Butler.

Anthony Chiang zajmuje się Miami Heat dla Miami Herald. Uczęszczał na Uniwersytet Florydy, a urodził się i wychował w Miami.