10 věcí, které jste o Pliesovi nevěděli

Plies se narodil 1. července 1976 jako Algernod Lanier Washington. Je to afroamerický skladatel a rapper, který spoluzaložil vydavatelství ‚Big Gates Records‘ a v hip/hop rapovém hudebním průmyslu zbohatl na několika hitech a albech číslo jedna. Plies se narodil a vyrůstal ve Fort Myers na Floridě. Než se stal producentem a rapperem, navštěvoval několik floridských univerzit a dokonce hrál za univerzitní týmy fotbal. Pokud jste fanoušky rapu, možná tohoto zpěváka a skladatele znáte, ale zde je 10 věcí, které jste o Pliesovi nevěděli.

Jaký význam má jeho umělecké jméno?

Většina rapperů si vymýšlí umělecké jméno a Algernod Washington nebyl jiný. Na začátku své kariéry začal vystupovat pod uměleckým jménem Plies, což mu může mít kdo za zlé, že si ho chtěl vytvořit. Je trochu těžké brát rappera se jménem jako Algernod Washington vážně. Většina rapperů vám řekne, odkud jejich zvolená přezdívka pochází, a Plies na to odpověděl v mnoha rozhovorech. Podle časopisu The Celebs Closet rapper tvrdí, že „Plies“ je prostě slangové slovo, které odkazuje na drogové dealery v jeho rodném městě Fort Myers, a bylo vybráno proto, aby mu pomohlo vybudovat si drsnější osobnost pro své fanoušky.

Založil vlastní nahrávací společnost

Před odchodem na vysokou školu se Plies a jeho nevlastní bratr Ronnel Lawrence Lavette rozhodli spolupracovat při zakládání vlastní nahrávací společnosti. Tuto společnost vytvořili pod značkou „Big Gates Records“ a v roce 2007 pod ní vydal své první album The Real Testament. Album se okamžitě stalo hitem a během prvního týdne od vydání se ho prodalo přes 90 tisíc kopií.

Neměl v úmyslu stát se rapperem

Nikdy nebylo Pilesovým záměrem stát se rapperem. Podle Just Richest nebyl tím, kdo by někdy snil o hudební kariéře, a to ani jako dítě. Jeho ambice byly produkovat jiné umělce prostřednictvím své nahrávací společnosti, to se však rychle změnilo, když jednoho dne, při koučování klienta společnosti ‚Big Gates Record‘, společnost nahrála Pliesův hlas, jak koučuje klienta, a ‚Big Gates‘ přidal svou sloku do písně Tell Dem Krackers Dat. Jak Plies, tak ‚Big Gates‘ byli ohromeni tím, jak to dopadlo, a společně začali skladbu prodávat. it and he was soon on his way to what turned to be, a successful rapping career.

#4. Vlastní několik drahých starších modelů aut

Plies se samozřejmě musí pochlubit nějakým svým výdělkem, jak je známo u většiny rapperů. Své bohatství neskrývá, blýská se, ukazuje své domy a samozřejmě vlastní několik pěkně drahých vozidel. Plies se nechal slyšet, že má slabost pro starší modely aut, například se chlubil svou Grand Prix z roku 68 nebo Impalou z roku 74. Plies prozradil, že za dvojici Pontiaců z roku 68 zaplatil 500 tisíc dolarů.

Na vysoké škole hrál fotbal

Po střední škole se Plies zapsal na Miami University a byl součástí univerzitního fotbalového týmu, kde v letech 95-97 hrál jako wide receiver. Po dvou letech působení na Miami University přestoupil na University of Central Florida, která se nachází v Gainesville, a hrál za školní fotbalový tým, než krátce po začátku působení přestal hrát. Jeho fotbalové statistiky byly docela působivé, když měl v prvním ročníku 9 recepcí za 69 yardů a během druhého ročníku 25 recepcí za 262 yardů spolu se 2 touchdowny.

Píše hudbu, aby pomohl lidem překonat jejich problémy

Většina rapperů má za sebou jeden nebo dva či více příběhů o problémech, kterými si v životě prošli nebo sledovali, jak si jimi procházejí jiní. Plies v různých rozhovorech hovořil o motivaci ke své hudbě a v Ace Showbiz vysvětlil, co motivuje jeho texty a hudbu: „Mám problémy, které přicházejí s tím, že jsem úspěšný, ale nemám skutečné problémy,“ řekl jednou Plies. „Na světě je nějakej chlápek, kterej dneska dostal doživotí. To je skutečný problém. Já dělám hudbu podle skutečnosti. Nedělám hudbu, která je mimo. Na světě je toho tolik, o čem můžu mluvit a co lidem pomůže překonat jejich problémy.“

Byl králem plesu

Plies má ze svých středoškolských let několik hrdých momentů, jedním z nich bylo, že byl jeden rok zvolen králem plesu a do školní ročenky byl vybrán jako „nejlépe oblečený“ kluk ze třídy. Zřejmě byl dost oblíbený a věděl, jak se oblékat, aby udělal dojem, dávno předtím, než se stal populárním rapperem.

Byl valediktoriánem

Zřejmě byl Plies nejen elegantně oblečený a dost oblíbený na to, aby byl zvolen králem plesu, ale byl i dost inteligentní a uměl udělat dojem, protože byl zvolen valediktoriánem své maturitní třídy. Tenhle rapper měl zřejmě na střední škole všechno, co potřeboval.

Byl obviněn z řízení pod vlivem alkoholu

Plies měl od doby, kdy získal popularitu v hudební branži, několik potyček se zákonem. Není neobvyklé, že se v bulváru objevují zprávy o neštěstích a chybách herců a hudebníků, a jednou z těch, které se o Pliesovi dostaly na veřejnost, je skutečnost, že byl zastaven a obviněn z řízení pod vlivem alkoholu. K incidentu došlo v lednu 2017 ve Wesley Chapel na Floridě. Zjistilo se, že odmítl provést silniční test na přítomnost alkoholu v krvi, takže byl zatčen a vzat do vazby za řízení pod vlivem alkoholu.

Podílel se na střelbě v nočním klubu

Dalším, závažnějším incidentem, do kterého byl Plies zapleten, byla střelba v nočním klubu. K incidentu došlo 2. července 2006, kde měl rapper vystoupit. Byl informován, že čas jeho vystoupení bude zkrácen o 15 minut, aby zbyl čas pro jiného interpreta, Lil Boosieho. To rozzuřilo některé členy Pliesova doprovodu a dva členové jeho štábu vystřelili do davu z pistole. Střelba zranila pět návštěvníků klubu, ale naštěstí nezpůsobila žádné vážné zranění ani smrtelné zranění. Dva členové crew byli obviněni z pokusu o držení zbraně spolu s nelegálním držením zbraně, zatímco Plies byl propuštěn z vazby na kauci 10 000 dolarů. Nejedná se o jediný incident spojený se zbraní, do kterého by byl Plies zapleten. Při samostatném incidentu přistihl agent TSA Pliese se zbraní, když procházel skenerem na letišti. Jednalo se o zbraň Glock 43, která byla nalezena s plně nabitým zásobníkem, ale bez povolení k nošení zbraně. Za tento incident byl zatčen.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.